Te, jotka

käyneet yksityisellä alkuraskauden ultrassa, niin millä viikolla olette käyneet ja näkyikö siellä silloin jo elämää?
4394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

viikolla 6 ja kyllä siellä näkyi pienen pieni sikiö:) Ei saatu siitä kuvaa mukaan mutta oli huojentavaa tietää että jotain siellä on. Jaksoi paremmin odottaa ensimmäistä "virallista" ultraa kun tiesi että siellä on ihan oikeasti joku.

Äänestä
  • 8 0 mutta viikot olikin 6 3. näkyi sikiö ja syke.kandee odottaa just vaikka viikolle 8 että siellä varmaan näkyy jotain jos vaikka viikot onkin aikasemmassa.

    Äänestä

  • jkclonhsd kirjoitti:

    8 0 mutta viikot olikin 6 3. näkyi sikiö ja syke.kandee odottaa just vaikka viikolle 8 että siellä varmaan näkyy jotain jos vaikka viikot onkin aikasemmassa.

    kiitos vastauksista. Yritän malttaa mieleni ja odottaa viikolle 8. =)

    Äänestä

kävin. Syke näkyi ja siellähän se "papu" köllötteli. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olette kirjoitti:

käyneet yksityisellä alkuraskauden ultrassa, niin millä viikolla olette käyneet ja näkyikö siellä silloin jo elämää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu