Jotkut mennyt maksamaan

Jotku menneet maksamaan seitkytluvun kerrostalokolmiosta 150 000 euroa eli 900 000 markkaa, kun todellinen arvo 75 000 euroa eli 450 000 markkaa tai jos sitäkään. Miten käyn nyt sellasille niille jotka menneet maksamaan ylihintaa ?
8927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

pyydetään lähiöstä neliöstä 135 000 euroo ja putkiremontti on tekemättä, vain julkisivuremppa on tehty.
Toiseta kohteesta pyydetään, siis kolmiosta noin 103 000 euroo ja sanotaan, että putkistosaneeraus on tehty ja tiedän, että on tehty vesijohtoremontti.
Ei tahdo mennä kohteet kaupaksi, kuukaudesta toiseen ovat myynnissä.
Erittäin arvostetulta alueelta on myynnissä
135m2 rivitalo 120 000 ja toinen mokona remonttilainaa, on ollut myynnissä niin kauan kuin muistan, mutta hintoja ei pudoteta.
Voiko tämä todella jatkua ja jatkua.....

Äänestä
  • > Voiko tämä todella jatkua ja jatkua...

    Ei kaikilta osin, mutta tuskin myöskään rommaa. Se kun vaatisi aikamoista shokkia koko talouteen.

    Älyttömimmät koirankopista kakssataatonnia-jutut tosin tn. tasoittuvat ja alueiden väliset erot kasvavat, mutta täydellistä romahdusta tuskin tullaan näkemään.

    Ja tää on siis mun veikkaus, eri mieltä saa olla ;)

    Äänestä

  • Halpaa on sitten Tampereella. Joensuussa kolmiot on noin 135000.

    Äänestä

ostelee noita laitakaupungin putkiremontoimattomia elementtihelvettejä jopa ensiasunnoiksi lapsilleen tai "sijoitusasunnoiksi"... ja elementtien saumat ne vaan irvistelee.

Vaikka oma toimeentuloni näistä kuplaläävistä onkin riippuvainen, toisinaan tunnen jopa hieman sääliä näitä tuulariparkoja kohtaan...

Äänestä
  • Itse ostin 62 neliöisen "betonihelvetin" täysin remontoituna niin halvalla (56 t.) v.2002, että vaikka pukkaa remonttia, jää asunto silti kokonaishinnaltaan alle 80 t. Ei paskempi kauppa,sanoisin.

    Äänestä

  • potkaisee kirjoitti:

    Itse ostin 62 neliöisen "betonihelvetin" täysin remontoituna niin halvalla (56 t.) v.2002, että vaikka pukkaa remonttia, jää asunto silti kokonaishinnaltaan alle 80 t. Ei paskempi kauppa,sanoisin.

    Vasta myydessä voitto on kotona.

    Äänestä

  • Vasta sitten se on voittoa kirjoitti:

    Vasta myydessä voitto on kotona.

    Eikös se tehdäkään halvalla ostaessa?!

    Äänestä

Mikä on pörssiosakkeen oikea hinta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauko_. kirjoitti:

Jotku menneet maksamaan seitkytluvun kerrostalokolmiosta 150 000 euroa eli 900 000 markkaa, kun todellinen arvo 75 000 euroa eli 450 000 markkaa tai jos sitäkään. Miten käyn nyt sellasille niille jotka menneet maksamaan ylihintaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu