Olen tuntenut rapumiehen reilut 2 vuotta ja olen ollut hänen toinen nainen, kunnen hän joku aika sitten erosi. Aloimme tapailemaan tiiviimmin, kunnes hän viime viikolla ilmoitti, ettei voi enää tavata minua. Hän on ilmeisesti palannut exänsä luo. Miksi hän tekee näin? Meillä oli aivan ihanaa yhdessä.
Luovuttaako
11
3856
Vastaukset
- Pari vaihtoehtoa..
Olet ollut vain tämän rapumiehen pelinappula tai sitten hän ei osaa päättää kumpi teistä olisi hänelle parempi.
- Pelinappula 2
ja sillä selvä.
- Onneton leijona
En jaksaisi uskoa tuohon pelinappula versioon. Uskon hänen pelkäävän irtautua vanhasta, koska se on niin tuttua ja turvallista. Hän on useasti sanonut minulle, että jos minä saan hänet, niin entä jos minä kyllästynkin häneen.
- et se jätetään.
Luulen et rapumiehes on aika huolehtivainen ja ennakkoluulone. Meinaan juuri tuon kyllästymisjutun takia. Saan ainakin kuvan et se pelkäis et se jätetään.
- Rapuäijä
Varaudu siihen, että tulet vielä pitkään olemaan tavallaan "toinen" nainen hänelle vaikka hän olisikin kanssasi koska itse rapuna voin kertoa, että ero entisestä heilasta voi olla pitkä prosessi ja eikä sitä entistä välttämättä koskaan unohda täysin koska ihastuessa ja rakastuessa rapu on aina täysillä mukana eikä haluaisi helposti luovuttaa..
- molluski
Yks juttu on se että leijonan pitäisi varoa rapuja, koska näitten merkkien välillä on hirveä erilaisuuden kuilu. Toiseks ravut ei hevillä pääse irti eksistä. Jos keksit eksänkarkottimen niin sitten. Eppäilenpä että se vaatisi ravun pään irtileikkaamista ennen kuin eksä unohtuu.
- Jellona nainen
Oletko sitä mieltä, että leijona ja rapu eivät sovi yhteen? Olen itse leijona ja tapailen rapu miestä, joten tarkoittaako tämä sitä että emme sovi yhteen? Tokihan tämä kahden ihmisen yhteensopivuus riippuu myös ihmisen omasta luonteesta ja persoonasta. Rapujakin löytyy varmasti monen luonteisia, vai oletko eri mieltä?
- RAPUTAR
ANNA RAVUN MIETTIÄ ASIAA RAUHASSA...JOS SITÄ PAINOSTAA SE PERÄÄNTYY VÄLITTÖMÄSTI.TAI JOS JOKU LOUKKAA RAPUA SYVÄSTI RAPU EI KOSKAAN PALAA ENTISEEN...ETHÄN LOUKANNUT HÄNTÄ TSEMPPIÄ???
OTA VINKEISTÄ VAARI OLE ITSE TYYPILLINEN RAPU- Onneton leijona
En ole häntä loukannut, erosimme ihan sovussa ja viimeksi kun maanantaina juttelimme puhelimessa, keskustelu oli ihan sävyisä.
En vaan voi ymmrtää, miksi rapu ei osaa päästää irti, kun elämä exän kanssa on erittäin vaikeaa ja riitaisaa. Yhteisiä lapsia ei ole ja kummallakin nyt omat asunnot. - raputar jatkoa
Onneton leijona kirjoitti:
En ole häntä loukannut, erosimme ihan sovussa ja viimeksi kun maanantaina juttelimme puhelimessa, keskustelu oli ihan sävyisä.
En vaan voi ymmrtää, miksi rapu ei osaa päästää irti, kun elämä exän kanssa on erittäin vaikeaa ja riitaisaa. Yhteisiä lapsia ei ole ja kummallakin nyt omat asunnot.Hyvä ettet loukannut.Yleensä rapu ei pidä riitelyistä on sopuisa luonne voi hakea varmuutta itselleen ja päätöksilleen. Ja ymmärtää että vanha puuro ei lämmittelemällä parane seuraa ja anna hänen itse ottaa yhteyttä ehkä sillä on mietintä myssy nyt päässä.Sano ettet sinäkään odota ketään ikuisesti mutta seuraa tilannetta ja pidä pää kylmänä yleensä rapu luottaa omiin vaistoihinsa eikai ex,s nyt ole tahallaan pokaamassa sitä???Yleensä niin käy
vanhat luurangot nousevat kaapista kun uusi jo kehissä...Ei rapu ole tyhmä oivaltaa sen pian..tsemiä sulle.Olen tämän kuvion elämässä kokenut.Tee selväksi että sinä olet ykkönen tai sitten ei mitään.Miksi muuten sit soittaa sulle vai soittiko???mietihän...
- Moolekki
Pettää kerran pettää toisenkin kerran Älä tuhlaa aikaasi häneen hän näköjään pitää sinua vain varalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3066653Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai515817Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865292Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614073Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383338Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53323HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381115