itse keräämiäni puolukoita ja paljonko niistä kannattaa pyytää?
Mihin voin myydä
.....
92687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ostaa.Semmoseen itse myin muutama vuosi sitten.
Niilä on aina päivän hinta minkä ne maksaa. Tai laita jonnekkin kaupan ilmoitus taululle.Aina on halukkaita ostajia.
Kysele tutuilta ja naapureilta kuka tarvii, ja myyt vähän halvemmalla mitä torihinnat on. Älä myy missään nimessä jobbareille ne ei maksa kunnon hintaa!
Minä selkävammaisena voisin ostaa vähän edullisemmin kuin kaupan/torin hinta. Esim. 10 litraa. (itse Vanta-Loppi sektori)
Vammalassa,Tampereelta 50km lounaaseen. Onko liikaa matkaa?
Paljonko matkaa Vantaa-Hki seudulle?
pk-seudulle noin 180km.
Hei!
Meillä olisi omaan käyttöön ylimäärin kerättyä puolukkaa. Ne on kerätty Ähtäristä (asumme Espoossa). Survoimme ne tilan puutteen vuoksi.
Puolukka on todella hyvälaatuista koska olemme tarkasti käsin poistaneet huonot marjat.
Hinta 6 €/kg. Kaupassa survos maksaa n. 10 €/kg ja ei ole lähellekään näin hyvälaatuista.
Unohtui antaa numero.
P.S. Voimme tuoda yli 10 kg erän.
Jyväskylässä ostaa joku torimyyjä aamupäivällä keskustan torilla ja joku toinen Jyskän varastomyymälän pihassa iltapäivällä