10kk syömättömyys

10kk poika, ei suostu enää syömään peruna-lihasoseita, puurokin maistuu huonosti. Pari pv kestänyt tätä. Onko hampaita tulossa vai mistä johtuu? Hampaita tullut kyllä jo kaksi mutta niitä ennen ei ole ollut mitään tällaista syömättömyyttä..
1209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

päätti eilen suunnilleen viikon kestäneen syömälakkonsa, tänä aikana eli suunnilleen maidolla ja siihen korkeintaan 1 purkki jotain sosetta päälle. hyvänä päivänä.

suussa ei aluksi näkynyt mitään ja korvatulehdustakin epäilimme mutta nytpä sieltä pilkistääkin kaksi uutta hammasta. hampaiden tulo ei ole meillä koskaan ennen vaikuttanut syömisiin näin radikaalisti mutta kerta se on ensimmäinenkin.

uskon myös että terve lapsi ei itseään nälkään tapa joten luulenpa että ei ihan heti kannata huolestua jos lapsi vaikuttaa muuten hyvinvoivalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


second kirjoitti:

10kk poika, ei suostu enää syömään peruna-lihasoseita, puurokin maistuu huonosti. Pari pv kestänyt tätä. Onko hampaita tulossa vai mistä johtuu? Hampaita tullut kyllä jo kaksi mutta niitä ennen ei ole ollut mitään tällaista syömättömyyttä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu