Moi,
Pyysin yläselän hermo/lihas kolotukseen joka joskus harvakseltaan ilmenee alanyan apteekista lääkettä.
Antoi 30 tableten pakkauksen 100mg voltarenia. Ihan on ehtaa tavaraa ja kyllä auttoi särkyyn. Mitään sivuvaikutusta en havainnut.
Suomessa katoin netistä että on hyvä esim. reuman hoitoon ja todellakin vaatii reseptin suomessa. Mistäpä noita voisi tietää.
Vatsavaivoihin antoi ripulilääkettä (ok) ja "for bakteria problems" jälkeenpäin valkeni että jotain antibioottia. En sitten uskaltanut/tarvinnut syödä niitä kuitenkaan. Tämä kokemus on ihan viikon sisältä.
Voltaren 100mg
4
7930
Vastaukset
- mitä tahansa
kun vain saavat rahaa. Itse pyysin päänsärkyyn jotain vahvempaa ja ostamani lääkkeet olivatkin unilääkkeitä kun kotona netistä tarkastin.
Eli kannattaa ostaa vain merkkejä mitkä tuntee. - ovat hyviä
särkyyn, mutta eivät käy kaikille - kysyikö apteekin myyjä sulta sairaustietosi (muut mahdolliset sairaudet ja lääkitykset) ennen kuin myi tuon lääkkeen? 100mg aika iso annos, usein pärjää jo 50mg:lla hyvin. Antibiootteja en myöskään apteekista ulkomailla ostaisi, ei tiedä mitä saa ja ei edes tiedä, onko ne tarpeen. Voihan saada ostettua täysosumalääkkeetkin, mutta riskit mennä pieleen on aika isot.
- on tulehduskipulääke
selkä- ym. vaivoihin. Minulle lääkäri on Suomessa
määrännyt - yhtään mitään
löi ne vaan kouraan. mutta hyvä että tuli hommattua :) oli edulliset ja tehokkaat ja minulla ei ole mitään sairauksia eikä lääkityksiä joten no problem. tuo kipukin on harvoin mutta on hyvä että sen saa taltutettua kunnolla. hain vielä toisen paketin jälkikäteen kun toimi niin hyvin eikä ollu sivuvaikutuksia. olen kookas 100kg (en läski) alle 30v mies. sopiva satsi ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091257
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!38995Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka41905- 102888
Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa46717Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...56708Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r78669Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s65641- 34606
- 57587