Minulle ollaan kokeilemassa jo vuoden sisällä kolmatta lääkettä ja nyt on vuorossa cipralex. Lopetin noi efexor dopotit kerralla.. enkä ole tuota cipraa aloittanutkaan ,koska mulla on alkanut epäillykset lisääntyyn koko masennuslääkkeitä kohtaan auttaako ne mulle mikään . Mua on huimannut ja pää on ärsyttävän kipee ....viime yönä oksensin ja tuli todella pelottava olo noista vierotus- oireista. Jos masennuslääkkeet aiheutta näin hurjii vierotus oireuta niin mitä ne saakaan aivoissa aikaa kun niitä vuositolkulla syö.
efexor depot
loppuu
3411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla on kylmä kokoajan!!!!!!!
Mulle itelle on nuo efexor depotit tehneet ihan saman lopettaessa.. Hirmuisesti paleltaa, kylmä hiki tippuu sormen päistä ym. "kivoja" oireita.
Aiemmista kokeiluista mielialalääkkeillä ei ole tullut paha olo tms. inhottavia oireita, eivät vaan muuten auttaneet.
Siis ihan noin vain ominpäin?
Mikä tööttö sinulla on lääkärinä jos ei neuvonut miten ko lääkkeet lopetetaan niin, ettei niistä tule tuollaisia viekkareita?
IKINÄ ei saa lopettaa ominpäin ja yhtäkkiä mielialalääkkeitä, vaan niistä vierottaudutaan pikkuhiljaa.