Papillon/Phalene

lsdfjoåasf

Paljonko maksaisi noin 1-vuotias papillon tai phalene?

5

640

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkup..

      Haluaisin kuulla miten te teette koiranne kanssa eri asiat. Kuinka usein teillä pestään papillon? Föönaatko kuivaksi? Onko tuottanut ongelmia =)?
      Monestiko päivässä ruokit aikuisen koirasi? Ja minkälaisella ruoalla?
      Voiko papillonilla pitää talvella koirien toppatakkeja jne?
      Kiitos!

      • onhan niitä tyyli kuteit ;)

        Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)


      • Huitelo
        onhan niitä tyyli kuteit ;) kirjoitti:

        Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)

        Minultakin löytyy chihu/papilon(perhoskoira) sekoitus vauva. Itse käytän kylmillä ilmoilla vaatteita esim takkia. Iltasin kun on kylmät ilmat takki on varmasti päällä.

        Sinä jolla tämä sama yhdistelmä,mistä olet koirasi ostanut? (jos vaikka sisaruksia löytyisi) =)


      • perhostytta

        ..aina pesun jälkeen jos ei halua kiharakarvaista koiraa. Meillä phalene pestään kuon on likainen ja ennen näyttelyä. Se, että pitäisi pestä kerran kuukaudessa on täyttä puppua.


    • papiloniih

      mä ostin mun papilonin mun kummilta noin 1500eur et jotain päälle 500-1500?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2173
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1484
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe