Papillon/Phalene

lsdfjoåasf

Paljonko maksaisi noin 1-vuotias papillon tai phalene?

5

739

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkup..

      Haluaisin kuulla miten te teette koiranne kanssa eri asiat. Kuinka usein teillä pestään papillon? Föönaatko kuivaksi? Onko tuottanut ongelmia =)?
      Monestiko päivässä ruokit aikuisen koirasi? Ja minkälaisella ruoalla?
      Voiko papillonilla pitää talvella koirien toppatakkeja jne?
      Kiitos!

      • onhan niitä tyyli kuteit ;)

        Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)


      • Huitelo
        onhan niitä tyyli kuteit ;) kirjoitti:

        Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)

        Minultakin löytyy chihu/papilon(perhoskoira) sekoitus vauva. Itse käytän kylmillä ilmoilla vaatteita esim takkia. Iltasin kun on kylmät ilmat takki on varmasti päällä.

        Sinä jolla tämä sama yhdistelmä,mistä olet koirasi ostanut? (jos vaikka sisaruksia löytyisi) =)


      • perhostytta

        ..aina pesun jälkeen jos ei halua kiharakarvaista koiraa. Meillä phalene pestään kuon on likainen ja ennen näyttelyä. Se, että pitäisi pestä kerran kuukaudessa on täyttä puppua.


    • papiloniih

      mä ostin mun papilonin mun kummilta noin 1500eur et jotain päälle 500-1500?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1846
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1364
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      997
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      990
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      94
      983
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      945
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      784
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      66
      740
    Aihe