Paljonko maksaisi noin 1-vuotias papillon tai phalene?
Papillon/Phalene
5
687
Vastaukset
- alkup..
Haluaisin kuulla miten te teette koiranne kanssa eri asiat. Kuinka usein teillä pestään papillon? Föönaatko kuivaksi? Onko tuottanut ongelmia =)?
Monestiko päivässä ruokit aikuisen koirasi? Ja minkälaisella ruoalla?
Voiko papillonilla pitää talvella koirien toppatakkeja jne?
Kiitos!- onhan niitä tyyli kuteit ;)
Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)
- Huitelo
onhan niitä tyyli kuteit ;) kirjoitti:
Itselläni on Chihun/papilonin (perhoskoiran) sekoitus narttu ja itse pidän hällä vaatteita talvella,kovat pakkaset ovat hyytäviä niin isoille kuin pienille koirille mutta meidän koiralla itse olen pitänyt sen mukaisia kuteita mitä ilma pitää,joten eikähän phalenea chihuahuaa ja papilonia voi pukea :) ;)
Minultakin löytyy chihu/papilon(perhoskoira) sekoitus vauva. Itse käytän kylmillä ilmoilla vaatteita esim takkia. Iltasin kun on kylmät ilmat takki on varmasti päällä.
Sinä jolla tämä sama yhdistelmä,mistä olet koirasi ostanut? (jos vaikka sisaruksia löytyisi) =) - perhostytta
..aina pesun jälkeen jos ei halua kiharakarvaista koiraa. Meillä phalene pestään kuon on likainen ja ennen näyttelyä. Se, että pitäisi pestä kerran kuukaudessa on täyttä puppua.
- papiloniih
mä ostin mun papilonin mun kummilta noin 1500eur et jotain päälle 500-1500?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1312993Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741740Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn231475- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085