paljonko pelkän hukkaputken tukkiminen tuo tehoja -07 derbiin??
derbi senda x-race
dusterii
154097
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tehoista en tiedä mutta menee 65km/h
sen jälkeen vai ihan vakiona 65? epäilen että vakiona noin paljoo...
mite sais derbin kulkemaan vaan sen 50-60??
jos -07 derbistä tukkii hukkaputken ja suuttimen vaihtaa isompaa, nii kyllä se kulkee sen 60-65km/h!ja sit jos vaihtaa viel eturattaan johonki 14piikkiseen niin kulkee sen 65km/h-70km/h.
Mut sit rajoitettu cdi-yksikkö alkaa ottamaan vastaan.(9400rpm/min) eli jossai 60km/h
Mulla on Derbi senda SM -10 malli ja aattelin ottaa vakioputken päästä rajottimen irti ja laittaa isompaa suutinta kehiin, niin paljos suunnillee huiput ois?
Tuttavalla on tukittu ja ei kait suutinta vaihdettu niin 60 km/h tai melkein
Eli voisko nyt joku asiasta tietävä sanoo et onko tuossa kysisessä mopossa pakollista vaihtaa suutin jos tukkii hukkiksen.Toimiiko ilman sen vaihtoa vai alkaako "booaamaan"?
joo siis parempi se on vaihtaa ettei leivo kiinni..
Kannattaa vaihtaa 75-79 suutin koska minunkin derbi hyytyy ylämäkeen koska en ole vaihtanut suutinta..
itel on -06 xrace ja täytin hukkaputken ja 16 eturatas eteen nii kulkee 75
mul 09 x-race hukkaputki tukittu ja eka oli 75 suutin ja se oli liia iso nyt 70 ni hyvi se sil menee 60km/h
joo määkin tukin hukkiksen mun derbistä ja vaihdoin 100 piikkisen eturattaan ja nyt se kulkee 999km/h
se ei kyllä millään yli 60kmh vakioväleillä mene. Johtuu ihan rajotetusta boksista.
kyl muute kulkee 60 vakio väleillä ku hukkaputken vaan tukkii. Mut nyt menee 75 ku 14/58 väleillä ja 85 suutin. Mulla siis 06 x-treme.