On tainnut Salminen palata

Kaukaa näkee

SALMINENKO se siellä poikia rienää ja paskaa poIkain niskaan heitää?AIKA LÄPINÄKYVÄÄ...KUMMA JOS NIPA JA EVE ON NIIN HUONOJA,ET TULEE EDES MIELEEN TULLA NÄILLE SIVIULLE.Hoh hoh!

4

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heppu vain..

      eipä ole salminen enään dingon keikoilla käynyt yli kahteen vuoteen.
      niin mies itse kertoi.
      tarkasta vaikka ip.

      • häh täh

        Miten toisen keskustelijan ip-osoitteen muka voi katsoa? tarkoitan, jos ei ole ylläpitäjä yms.


      • Jambu
        häh täh kirjoitti:

        Miten toisen keskustelijan ip-osoitteen muka voi katsoa? tarkoitan, jos ei ole ylläpitäjä yms.

        Ei sitä ip.osotetta kukaan ulkopuolinen pysty tarkistaan, kunhan yrittävät vaan jotkut urpot päteä, että he pystyisivät. Surkeita reppanoita kun ovat


      • käy työstäkin
        Jambu kirjoitti:

        Ei sitä ip.osotetta kukaan ulkopuolinen pysty tarkistaan, kunhan yrittävät vaan jotkut urpot päteä, että he pystyisivät. Surkeita reppanoita kun ovat

        Totuushan on eittämättä se, että kyllä IP-osoitteen pystyy hyvin näppärästikin poimimaan.
        Pääsääntöisestihän palveluntarjoaja tai vastaava, joka pitää julkisia palveluja (kuten vaikkapa Suomi24)
        kirjaa avatut palveluyhteydet logeihin. Näihin tyypillisesti tallennetaan aikatietojen lisäksi protokolla, lähdeosoite jne..
        Logien tavoite on tarvittaessa auttaa vianselvityksessä ja toimia myöskin kääntäen tarvittaessa vaikkapa ongelman lähteen paikantamisessa ;>)

        Se lähdeosoite, jolla ei käytetävissä julkinen osoite (public ip) vaan palveluntarjoajan antama dhcp-osoite
        ja näin vaikkapa natataan (NAT) palveluntarjoajan (ISP-provider) julkisen osoitteen taakse saadaan tarvittaessa paikannettua ko.osoitteen ja käytetyn NAT-porttiparin yhdistelmästä.

        Ja jos todella häiritsevä ja itsepintainen häirikkö niin voidaanhan tarvittaessa tuo liikenne sitten "sniffatakin" jne..
        Elikä eipä kannata tuudittautua turhan hepposiin uskomuksiin.
        Tosiasia on se, että kyllä joku aina on hereillä.
        Totuushan on tarua ihmeellisempää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      94
      3428
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2832
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      112
      2421
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      43
      1825
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1603
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1545
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1340
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1316
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe