kuulua? En ole vähään aikaan vastaillut näille höpöhöpö-palstoille, mutta kun leivoin sämpylöitä, niin tulit mieleeni. Oletkohan onnellinen...toivottavasti. Kuuntelin tuon yhden valitusvirttä vaihteeksi kolme tuntia ja ajattelin, että olisipa elämä toisenlaista.
Mitähän sinulle
mahtaa
91536
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hoidappas hyvin siellä puolisoasi niin ei hänellä ole valittamista,
noin mee. maailmassa on kaikenlaisia tuntemuksia ja vaikka toisen onnellisena pitäminen on tärkeää, ei se mikään itsetarkotus ole.
on pelkästä hoitelemisesta kiinni. Voihan sitä hoidella toista vaikka kuinka paljon. Toinen ei vaan välttämättä osaa antaa sille arvoa.
noin, niin vastaan aina ettei mulle mitään ihmeellistä kuulu. Sinä varmaan silti huomaisit ilmeestä tai vivahteista, ettei se aina ole se koko totuus. Oikeesti mulle ei kuulu niin kovin hyvää. Tämä on ollut ehdottomasti kaikkien aikojen epäonnistunein vuoteni.
lukea sinua aika hyvin, jos nyt näkisin kasvosi. Voin kuvitella, miltä sinusta tuntuu. Tosi vaikeaa on välillä tämä elämä. Muista, että aina elämän suunta kohti ylöspäin, ei koskaan alaspäin vaikka välillä tapahtuu heilahtelemisia. Joskus on vaan niin, että kaikki asiat menevät pieleen, ystävät ja sukulaiset pettävät, työ saattaa mennä alta ym. Mutta sinä olet periksiantamaton ja järkevä kaveri, että kyllä sinä selviät aina.
tohon sanoa että epäonnistuneissa vuoisissa ei oo mitään hyvää paitsi se että tietää mitä pitää tehdä toisin. Kun on elänyt sellaisen vuoden tietää ettei haluu elää toista sellasta ja saa motivaatiota tehdä asiat paremmin ens vuodelle. Ite tekee itellee seuraavasta loistovuoden, se jos mikä johtaa seuraavan vuoden onnistumiseen.
vaikea vastata, mutta vastaanpa jotain kumminkin. En ole äärettömän onnellinen, mutta pyrin elämään päivän kerrallaan ja noin keskimäärin elämä on kunnossa ja olo on siedettävä. On parempia ja huonompia päiviä ja hetkiä.
Erästä minä ajattelen joka päivä. Jos jotain voisin muuttaa niin muuttaisin hänet minun elämääni, mutta ei ole täysin omassa vallassani. Joskus mietin onko ollenkaan, ts. onko hänen kannaltaan yhdentekevää mitä teen.
En tiedä.
(ap), että elän päivän kerrallaan. Viime viikonloppuna tuli aivan kamala riita ja tajusin hyvin yksinkertaisen asian, että en voi toista muuttaa. Minun on vain itse muututtava niin, että olen jotakuinkin tyytyväinen. En voi toiselta vaatia sellaista, mihin hän ei vastaa tai mitä hän ei halua.
Muista että koskaan ei ole yhdentekevää hänen kannaltaan, mitä ratkaisuja teet. Kun teillä on ollut tunteita, niin aina ajattelee toista vaikka maailma kaatuisi päälle ja varsinkin silloin, kun se tuntuu kaatuvan. Hän varmasti toivoo sinulle hyvää. Toivo, että tulisi ratkaisu. Aina kannattaa toivoa ja luottaa siihen, että elämä kantaa itsessään.
mutta pohjimmiltani kaipaan jotain... Mistä sen löytäisin, on vielä hämärän peitossa.