Ihan paikassa asioineena annan vinkin:
älkää menkö kyseiseen paikkaan jos kiire,
tai jos on kova nälkä!!
Jos menette, tilatkaa ensin ruoka, sitten ehditte mainiosti kiertää kaupan läpi, ja kun kasseinenne istahdatte pöytään, saatte ruokanne.
Menin nälkäsenä ja kiireisenä. Kaduin.
älkää menkö kyseiseen paikkaan jos kiire,
tai jos on kova nälkä!!
Jos menette, tilatkaa ensin ruoka, sitten ehditte mainiosti kiertää kaupan läpi, ja kun kasseinenne istahdatte pöytään, saatte ruokanne.
Menin nälkäsenä ja kiireisenä. Kaduin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
-jos haluat syödä RUOKAA,älä mene pizzeriaan,grillille tai hampurilaispaikkaan..
vauhdissa:) mikä aines osa noissa valmisteissa ei ole ruoka aine??? Tossa linkki mistä löytyy kaikki ruoka aineet, esim pizza..Vehnäjauhot, tomaatti, juusto, tonnikala, ym..ym..jos joku noista ei ole ruokaa niin syöt sitten vissiin itse kiviä ja kaarnaa:)
http://www.fineli.fi/index.php?lang=fi
hakuun vaan ruoka aine..esim vehnäjauho niin näet ravinto arvot, vertaappa vaikka perunaan:) peruna on TURHAA mahantäytettä.
joo syön myös terveellistä pizzaa ja hamppareita.
olen ihan tavallinen duunari ja hiukan ylipainoinen.
-roskaruoka on roskaruokaa,vaikka se olisikin muodikasta käydä pizzalla,tai hampurilaisella..:)
sanota että hiukset tulee peittää?koskakohan löytyy jotain jostain...
monessa paikassa, kun ei tajuta peittää hiuksia, vaikka ollaan elintarvikealalla.
Kovinkaan monessa pizzeriassa ei taida pizzanvääntäjillä olla mitään päässä...paitsi ne hiukset.
Kai monet sit kuvittelee, ettei heiltä hiukset putoo, kun ovat leukkauttaneet tarpeeksi lyhyeksi. Mutta samahan ihmistenkin hiuksiin pätee, kuin koirien karvoihin. Kyllähän niistä lyhytkarvaisistakin karvoja lähtee, mutta ovat vain pidempiä karvoja huomaamattomampia.