onko meniöitä 26.7 antalyan turkkiin

olin itse maaliskuun alussa Antalyassa ja ihastuin paikkaan pitää lähteä uusiksi koska viikossa ei ehtinyt näkemään tarpeeksi.jos jollain on ehdotuksia mihin kannattaa tutustua ja hyviä meno mestoja.
6437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hei! Valitettavasti en voi sinua auttaa, mutta olisin mielelläni taas puolestani kuullut sinulta siitä paikasta, miksi tykkäsit jne. ???
Niin moni on nyt kehunut Turkkia, että kai sinne on lähdettävä.

Minkälaisia hotellit ovat, ovatko ravintolat siistejä??

Äänestä
  • hei. silloin kun minä kävin siellä niin oli aika kylmä ilma,niin päätin palata kesällä uusiksi.Ihmiset olivat tosi mukavia ja rehellisiä.Antalyan kaupunki oli tosi mielenkiintonen siellä näki eri aikakauden ,rannat tosi kauniit ja muutenkin se luonto oli kaunista verrattuna johonkin Espanjan saariin joissa on liikaa turisteja tuolla oli enemmän normaalia paikallista väestöä.Hinta tasokin on paljon halvempaa jos halua tehdä hyviä ostoksia kauppoja kyllä riittää laidasta laitaan,suosittelen kyllä paikkaa.Hotelit olivat mielestäni ihan hyviä niitäkin on ihan monen tasosia itse olin Larassa ** hotelissa joka oli mielestäni ihan riittävän hyvä ja halpa ja linja-auto yhteyde tosi hyvät kaupungille johon oli matkaa noin 12km.Kesällä larassa on enemmän toimintaa diskoja ja yö-kerhoja, tosi hyviä ruokapaikkoja ja hyvää ruokaa henkilö kunta on palveluhaluisia ja ystävällisiä.

    Äänestä

Kavitkö Hamamissa,turkkilaisessa saunassa?Olen käynyt eri puolilla Turkkia ainakin n.30 kertaa ja aina etsin ensipäivänä hamamin.Sen jälkeen on hyvä ottaa aurinkoa.Alanya on lempipaikkojani ja Cesme.

Äänestä
  • joo käytiin hamamissa se oli tosi mukava ja virkistävä kokemus,uusiksi pitää päästä. oletko käynyt Antlyassa onko sielä jotain uutta mitä kannattaa kokeilla.

    Äänestä

Mä olen lähdössä 26.7.2003 Turkkiin (kolmatta kertaa), mutta Alanyaan ja luultavasti yksin. Jos olet kiinnostunut lähtemään ko. paikkaan niin ota yhteyttä.

Äänestä
  • Millainen paikka Alanya on? ajatteli et vois käydä siellä jonain päivänä sinne on varmaan ihan hyvät bussi yhteydet Antalyasta mulla ei ole mitään tarkkoja matka suunitelmia muuta kuin viikossa pitää nähä mahollisimman paljon kaikkee ja käydä tuttuja moikkaamassa ja veneretkellä kun sitä on niin kovasti kehuttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirsi kirjoitti:

olin itse maaliskuun alussa Antalyassa ja ihastuin paikkaan pitää lähteä uusiksi koska viikossa ei ehtinyt näkemään tarpeeksi.jos jollain on ehdotuksia mihin kannattaa tutustua ja hyviä meno mestoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu