Syksyn peruskurssi alkaa!
Taidon peruskurssi alkaa lajinäytöksellä torstaina 13.9. klo 18.00. Näytöksen jälkeen on mahdollisuus kokeilla lajia ilmaisissa tutustumisharjoituksissa. Peruskurssin pari ensimmäistä viikkoa ovat myös maksuttomia, jotta jokainen voisi rauhassa tutustua lajiin. Kurssin ensimmäiset harjoitukset ovat tiistaina 18.9 klo 19.30. Kurssille otetaan uusia oppilaita kahden viikon ajan.
Sopiva vaatetus taidokurssille ja tutustumisharjoituksiin on T-paita ja verkkarit. Kurssin aikana on mahdollista ostaa taidoasu, mutta se ei ole pakollinen. Kurssipuku maksaa 65 euroa (sis. valkoisen vyön). Ainoa pakollinen hankinta kurssin aikana on valkoinen vyö (n. 8 euroa).
Kurssin hinta on 100 euroa (opiskelijoille 60 euroa). Hinta sisältää seuraavat asiat:
Oulun Taidoseuran jäsenmaksu vuoden 2008 loppuun asti.
-Suomen Taidoliiton jäsenmaksu (sis. jäsenlehti Kamaen tilaus) vuoden 2008 loppuun asti.
-Taidolisenssi (sis. tapaturmavakuutus)
-Peruskurssin opetus (tammi-helmikuu 2008 asti)
-Harjoittelumaksu peruskurssin ajan
-Kurssin lopuksi on mahdollisuus osallistua sinisen vyön vyökokeeseen.
Vyökoe maksaa 33 euroa (sis. taidopassin).
Peruskurssin harjoitukset ovat tiistaisin klo 19.30-21.00 ja torstaisin klo 18.00-19.30. Harjoitukset pidetään Enkei Dojolla Limingantullissa, osoitteessa Lumijoentie 8.
Taidon aloittaminen ei edellytä kovaa kuntoa tai mitään erityistaitoja. Kaikki tarvittava opitaan kurssilla, ja kuntokin kasvaa samalla. Taido sopii niin naisille kuin miehille, ikään ja kokoon katsomatta.
Lisätietoja
http://www.ouluntaidoseura.org
email: kurssit at ouluntaidoseura piste org
puh: 050-5021105
Tervetuloa mukaan!
Taidon peruskurssi Oulussa 13.9.2007
Oulun Taidoseura
0
269
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512