saab

Tietääkö kukaan miten kiristetään 900 2,1 jakoketju
1290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muistaakseni toimii kiristys toimii jousi- tai/ja öljynpaineen voimalla, eli sitä ei voi kiristää. Taitaa olla ketju venynyt -> vaihtoon tai sitten kiristimessä voi olla jotain vikaa, jos oikein kunnolla ääntää. Sitten voi olla myös ketjun laahaimet kuluneet loppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kilisee kirjoitti:

Tietääkö kukaan miten kiristetään 900 2,1 jakoketju

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu