Heipparallaa vaan kaikki kissa-ihmiset jotka annatte pikku karvapallojenne juosta vapaana kuseskelemassa autojen päälle ja talojen terasseille. Pidättehän tästä lähtien kissanne omilla pihoillanne etteivät ne tee katoamistemppua. Tietääkseni vasta yksi mustavalkoinen kissa on kadonnut, tämä kyseinen yksilö yllätettiin kusemasta terassille ja tällä kissalla ei tainnut olla kuin yksi henki jäljellä.
Hei kaikki kissan omistajat Karhumäellä
Kissojen ylin ystävä
111627
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oikeeta meininkiä! SIllon kun kissa lasketaan ovesta ulos, vastuu siirtyy muille.
Hankkikaa elämä!!!!
Eläköön avohoito.
Juuri niin. Jos mielisairaalat olisivat käytössä, niin ihmisillä ja kotieläimillä olisi rauhallista.
Kissatappaja, käy uusimassa reseptit vahvemmaksi lääkitykseksi.
Naapurin kissan mielenkiinto meidän taloa, autoa, lastenvaunuja, terassia, pyykkitelinettä ym. kohtaan loppui. Aseeni on bergamottiöljy. Sitä sekoitetaan kymmenisen tippaa noin puoleentoista litraan vettä. Seosta lirutellaan sinne, missä kissakoltiainen käy kuseksismassa. Öljyn haju on aika kamala mutta haihtuu nopeasti ihmisen hajuaistialueelta. Kissat ei tykkää seoksen hajusta vaan käy kuseksimassa muualle.
Kannattaa kokeilla. Pieni puteli maksaa kympin verran mutta on riittoisa aine kun vaan tippoja kerrallaan käytetään. Ostin tipat apteekista.
Myös loukku on kätevä ja lopuksi niskalaukaus.
Tiedetään. Meltolassa tämä on toiminut. Se kun vain rikos! Jokainen, joka sellaisesta tietää, niin ilmoitus vain poliisille. Eläimen saa ottaa kiinni, mutta sitä ei saa lopettaa vaan se on toimitettava eläinten löytötarhaan, jossa se saa asiallisen kohtelun.
Olethan toimittanut sen musta-valkoisen läytöeläintarhalle? Saat ottaa eläimen pihaltasi kiinni, mutta et saa lopettaa sitä- muistathan? ja ne pyydysrautojen käytöt on laittomia. Kuka vain saa sellaisista tietää, niin ilmoitus vain poliisille.
Kissa sinusta näyttää kulkukissalta voit jättää viemättä löytöeläinklinikalle.Niin miltä se sinusta näyttää ;)
Jos olet tehnyt laittomia, olet pian suuremmassa liemessä kuin kissankusi. Aina on ihmisiä, jotka tietää.
Kumpujen kätköstä mullasta maan isät katsovat poikiaan....Mitäs luulet ,mahtavat olla ylpeitä tollasista.