Niin siis kellään muulla puhjennut akne Diane Novan aloittamisen jälkeen? Vielä 3 viikkoa sitten iho moitteettomassa kunnossa ja nyt näppylöitä ilmestyy päivässä aivan hirvittävä määrä.. Ei kohta enää edes peiliin pysty katsomaan.. Eikö noiden pitäisi just auttaa akneen? Ennen söin Yasmineja.
Diane Nova/aknen paheneminen.
Depressed_91
2780
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Uuteen pillerimerkkin vaihtaminen voi kyllä yleensä ensiksi pahentaa akneoireita. Jos paraneminen ei parissa kuukaudessa ala näkymään niin sitten kyllä kannttaa vaihtaa takaisin yasmineen. Itsellä Diane nova ei ole pahentanut mutta ei myöskään juurikaan parantanut finnioireita, muistan että todellakin aluksi omatkin akneoireeni pahenivat.
Mulla kävi just päinvastoin. Söin eka Diane Novaa, joka yleensä siistii ihoa ja iho oli todella kivassa kunnossa. Nyt jouduin verenpaineen takia vaihtamaan Yasmineen ja ihokin räjähti. Odottelen josko tasaantuis.