Miestyyppinen kaljuuntuminen johtuu pitkälti testosteronin vaikutuksista. Naisilla miehille tyypillisen kaljun ilmeneminen on hyvin harvinaista. Kastraation - joko konkreettisen tai kemiallisen - avulla voi välttyä kaljuuntumiselta. Useimpia tämä vaihtoehto ei varmaankaan kiehdo, mutta siinä on toki mahdollisuutensa. Kastraation saa kyllä rahalla ulkomailla. Spermaa voi toimenpidettä ennen tallettaa spermapankkiin niin on tuo lisääntymiskysymyskin hoidettu.
Kommentteja?
Kommentteja?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eikös sitä ala sitten mies muuttua hieman neidiksi?
Kai sitä testosteronista jotain hyötyäkin on...
ei ole ilmennyt kaljuutta, ainakin se on ollut harvinaista. Tarkoitan siis esim. kastraattilaulajia tai muita menneinä aikoina nuorena kastroituja. Tästähän löytyy artikkeleita hairloos-sivuilta.
Yksi vaihtoehto muiden joukossa.
Kädet kannattaa myös amputoida,pääsee heti eläkkeelle !
No joo, kyllä täällä kaikkea saa lukea. Eihän se mitään haittaa jos miehelle tulee kimeä ääni eikä ole potenssia enää, pääasia että tukka kasvaa. Eiköhän ne kastraatiorahat kannata sijoittaa hiustensiirtoleikkaukseen!!!??? Tietysti jos pää leikattaisiin samassa kastraatio-leikkauksessa pois, ei kukaan vois enää nähdä paljonko niitä hiuksia oli lähtenyt, koko ongelma ratkeaisi kerta heitolla ja munat lähtis siinä samalla. Hautapaikkakin voisi olal jo valmiina.
alakolmio voidaan siirtää otsan yläosaan