digi+ tallentava dvd

Moi.

Heräsin tänään ongelmaan... juu ei - digiboxi löytyy kyllä, perussetti vaa, ja tallentava dvd.. mut miten ne saa vörkkiin yhdessä?? scartteja on miljuuna, yritän hakee kanavia dvd:n kautta - ei löydä..
eli ei tallennus onnistu... Olisko kellää Hjelppiä?
Enkä oo ees blondi.. vaik nyt kyl siltä tuntuukin (anteeks, te kaikki vaaleaveriköt )
8792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ainoa konsti on tallentaa vain sitä kanavaa jota digiboksi analogisena syöttää, DVD av-kanavalle ja boksi sille kanavalle josta nauhoitettava ohjelma tulee.

Äänestä
  • Itsellä samat ongelmat, löysin kuitenkin oikeat kytkennät (ne oli helppo) mutta asetusten kanssa piti jonkunverran kokeilla, Sekin oli yksinkertainen juttu kun sen hoksasin, DVD AV-kanavalle, eli DVD:n "vastaanotto asetukset" kohdalleen niin toimii. Se vaan on toisiaan totta, että voin tallentaa vain sitä kanavaa mitä "katselen". 600€ tallentava DVD 3-vuotta sitten oli oikeastaan turha ostos, nyt pinossa €550 Boksi, toimivat kyllä yhteen. Tallennan DVD:lle vain "xtrat", muut boksin kovolle.

    Äänestä

  • Kiitos!
    Piuhat on nyt ohjeiden mukaisesti laitettu, MUTTA
    edelleenkään ei tallennus onnistu. Ongelma on siinä kun DVD näkyy AV2 "kanavalla" ja boxin lähettämät kanavat AV1:llä...
    Miten tän saan ratkaistua??

    Äänestä

Laita scartjohto boxin ja DVD:n väliin. Digiboxi tallennettavalle kanavalle ja DVD tallentamaan sitä AV-kanavaa, johon se boxista tuleva scartti on kytketty.

DVD ei löydä kanavia, koska siinä luultavasti ei ole dogitaalista viritintä.

Äänestä

Jos et ole jo saanut toosaa toimimaan koita DVDn AV kanavia. Joku niistä on se sun poksin skartti.

Äänestä
  • Mikä tämä av-kanava on dvd:ssä ja mistä se viritetään. Minä en ainakaan löydä sitä mistää???
    Ei löydä munkaan dvd enää kanavia..:(

    Äänestä

Taitaa olla sinun dvd-laitteessasi analoginen tv-vastaanotin. Näitä myytiin vielä keväällä täyttä häkää. Silkkaa ihmiseten huijausta. Kyllä tuon saa varmaan toimimaan, mutta ei mitenkään kätevästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


colheita kirjoitti:

Moi.

Heräsin tänään ongelmaan... juu ei - digiboxi löytyy kyllä, perussetti vaa, ja tallentava dvd.. mut miten ne saa vörkkiin yhdessä?? scartteja on miljuuna, yritän hakee kanavia dvd:n kautta - ei löydä..
eli ei tallennus onnistu... Olisko kellää Hjelppiä?
Enkä oo ees blondi.. vaik nyt kyl siltä tuntuukin (anteeks, te kaikki vaaleaveriköt )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu