En ymmärrä, miksi tunnen niin suurta hämmennystä, kun ajattelen erään lähitutun seuraavaa kohtaamista.Hän erosi vaimostaan vähän aikaa sitten vaimon uskottomuuden takia. En ole nähnyt tuttuani yllätyseron jälkeen vielä kertaakaan. Tunnen molemmat puolisot oikein hyvin ja tunnen suurta myötätuntoa miestä kohtaan. Mutta tunnen parhaillaan ja varmasti hänet kohdatessanikin häpeää, vaikka en itse ole tehnyt mitään! Tunnenko häpeää siitä, että nainen petti häntä ja itse naisena häpeän tuon naisen takia? Vai häpeänkö miehen puolesta, kun häntä kohdeltiin niin huonosti? Miksi ihmeessä tunnen häpeää tästä asiasta? Osaako joku vastata?
Mitä tämä on ?
Hämillinen
1
1252
Vastaukset
- tunnet
miestä kohtaan ystävyyttä ja hieman sääliä? haluaisit pitää miestä "kovana jätkänä" mutta oikeasti pidät häntä kuitenkin surkeana looserina ja et ihmettele miksi nainen petti häntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617