Samsungin Lcd-Tvstä virta pois

Eli laite menee valmiustilaan virtanappulasta ja kaukosäätimestä, mutta miten virran saa kokonaan pois laitteesta? Vetämällä johto irti vai? Luulis nyt fiksumpikin tapa olevan.
3671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ostaa kaukosäätimellä toimiva on/off pistorasia.
Toinen kikka on virtakytkimellä varustettu jatkojohto, ei tuohon oikein muita konsteja taida olla.

Äänestä

Ainakin on tv:n yläosassa sellainen nappi josta saa virran pois. Katso käyttöohjeesta jos sieltä löytyisi apua...

Äänestä

nappia pitkään... auttaisiko tuo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taitsekkis kirjoitti:

Eli laite menee valmiustilaan virtanappulasta ja kaukosäätimestä, mutta miten virran saa kokonaan pois laitteesta? Vetämällä johto irti vai? Luulis nyt fiksumpikin tapa olevan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu