sieni kummallisessa paikassa

asdasdsa

Otettiin tuossa aamusella marsut häkistään juoksemaan lattialle. Pari tuntia ehtivät vipeltään kunnes takasin laittaessa huomattiin, että häkissä kasvaa sieni. Ei ollut ihan pienikokoinenkaan sillä mittaa oli n. 10cm. Miten ihmeessä marsun häkkiin, jossa pohjalla pelkkiä pahnoja eli ohuita puun lastuja ja heinää, voi kasvaa sieni? Kastelun ovat tietysti hoitaneet marsut... Oli lievästi sanottuna erikoisen näkoistä.

3

885

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Specialisti75

      Se on sieni nimeltään "Spudro Spardes Ebinrolherman" esiintyy puuhakkeella ja lastuilla. Alkaa kasvamaan juuri eläinten virtsasta. Kannattaisi siivota häkkiä useammin!!!

    • luonnonvara

      Miten sinä et huomaa että marsun häkissä kasvaa 10cm sieni ? Pois marsut tuommoselta joka ei huolehdi häkin siivoamisesta ja HETI. Jos tuommosen itse näkisin voin taata että eläinsuojeluviranomaiset ois oven takana ja aika pian. Sano nyt vielä että asut kerrostalossa ja oot laiskuuttasi jättänyt häkin siivoamatta. Kaikille ihmisille sitä eläimiä annetaankin, ei helvetti. Ja minkä takia ne on häkissä ylipäätään ? Mitä ? Voi marsuparkoja, ei voi muuta sanoa.

    • Djfbfj

      Et ole ainut kellä on esiintynyt.miullakin oli sellanen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      86
      1484
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1375
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      37
      1156
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      27
      1075
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      117
      913
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      898
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      846
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      705
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      697
    Aihe