ikävä. Olet niin samanlainen ja toisaalta niin erilainen. Molemmat olemme herkkiä ja empaattisia haaveilijoita. Sinä olet temperamenttinen, minä olen rauhallinen. Sinä olet tekijä, minä olen ajattelija. Sinä olet hassuttelija, minä hyssyttelijä. Eniten kaipaan juuri niitä asioita sinussa, joissa olemme niin erilaisia. Pidän siitä, että saat minussa aikaan muutoksia, jotka ovat ainoastaan positiivisia. Pidän myös siitä, että herätit minut pitkästä aikaa tuntemaan syvemmin ja sait minut pohtimaan elämääni ja omia valintojani.
Mutta siitä en pidä, ettet ole minun. Että kaikki vain tapahtui niinkuin tapahtui. Ehkä en rohkaissut sinua tarpeeksi, ehkä et ollut minusta kiinnostunut, ehkä en ollut sitä mitä etsit, ehkä me vain epävarmuudessa tuhosimme kaiken.
Mutta siitä en pidä, ettet ole minun. Että kaikki vain tapahtui niinkuin tapahtui. Ehkä en rohkaissut sinua tarpeeksi, ehkä et ollut minusta kiinnostunut, ehkä en ollut sitä mitä etsit, ehkä me vain epävarmuudessa tuhosimme kaiken.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nyt sitten tuhottu vai? Vastaan sulle, viestisi omien itselleni(Minulle se on). Rohkaisepa lisää sillä eihän mikään ole vielä lopussa! Kaikki on vasta alussa.... Valtavasti olis kiinnostusta, mutta anna aihe esittää se sulle!
mutta olin täysin sun kun olin kanssasi:)...jos asiat olisi olleet toisin ..tiedät että olisin sut halunnut..olimme erinlaisia..mut meissä oli sitä samaa henkeä kuiteskin..sielujen sympatiaa...siitä on noin vuosi kun sut tapasin ensi kerran...ja puoli vuotta kun tiemme erkanivat..mut unohda en sua koskaan..enkä halua unohtaa..