kohti service packia

giga-antti

windows on julkaissut alustavasti päivän jolloin sp1 vistalle ilmestyy. se tapahtuisi isänpäivän jälkeisenä maanantaina. tosin windows päästää todennäköisesti markkinoille sp1 testi version jo lokakuun lopussa. tätä testi versiotaei kuitenkaan suositella lataamaan ennen marraskuussa ilmestyvää aitoa service packia, käyttäjiä kehotetaan lokakuun loppupuolella aktiivisesti seuraamaan windows uppdatea ja estämään mahdollinen testi version joutumista koneella. testi versio voi kaataa windowsin.

5

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luigi

      f.securen avulla saat kattavan suojan myös windows uppdatesta tuleville haitallisille päivityksille, f-secureen laitetaan vain säätö pääle että älä päästä julkaisemattomia päivityksiä koneelle. me f-securen käyttäjät voimme elää rauhallisen lokakuun.

      • bryan malone

        nortonin 2007 ei pysty suojaamaan haitallisilta päivityksiltä, mutta nortonin uusi 2008 versio pystyy ja siinä on muutenkin laajat turvatoimet verrattuna 2007. nyt voit ladata norton 2008 ilmais version koekäyttöön symantecin sivuilta.


    • perintä vero

      mites tämä aihe nyt oikein liittyy kaapeli laajakaistaan???? toki on hyödyllistä tietoa saada tietää mitä sp1 tekee vistalle jos sen ottaa liian aikaisin, mutta tämä aihe sopisi paljon paremmin windows vista puolelle.

      sitten itse asiaan: minulla on vista ja kaapeli netti ja se pätkii. asentajia on käynyt mutta vikaa ei löydy. olen myös laittanut kanavan, mutta onko tämä kanava nyt oikein kun en hallitse tuota laskuoppia. talon taajuus on 117 ja kanavani on 18. onko se oikein?

      • sonera UP

        kanava 18 on aivan oikea kanava kyseiselle taajuudelle, mutta taajuus voi vaihdella ja täten myös koneeseen on laitettava uusi kanava. taajuus voi vaihtua vaikka naapurisi tai joku talon osakas virittää kaapeleita, näin digi aikana taajuus saattaa muuttua usein.


      • jerrku
        sonera UP kirjoitti:

        kanava 18 on aivan oikea kanava kyseiselle taajuudelle, mutta taajuus voi vaihdella ja täten myös koneeseen on laitettava uusi kanava. taajuus voi vaihtua vaikka naapurisi tai joku talon osakas virittää kaapeleita, näin digi aikana taajuus saattaa muuttua usein.

        asun tällä hetkellä jaalassa ja digiboxini taajuus on vain 24 MHZ se on aivan liian vähän. mistä saan nostettua taajuutta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1443
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      741
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe