Kuuleppas sinä Anne (a-ö) voisitkohan käyttäytyä ikäisesi naisen tavoin. Keskity omiin hoitamattomiin asioihisi, jätä keksimättä niitä tuhansia satuja, joilla manipuloit ihmisiä.
Työkaverisi joutuvat olemaan samassa työpaikassa kanssasi, vaikka eivät haluaisikaan.
Opi hoitamaan sinulle annetut tehtäväsi, työkaverisi hoitavat kyllä omansa.
Työnantaja jakaa työt jokaiselle sekä tehtävät, älä sinä kanna huolta toisten hankkeista. Sinä olet vaan siellä töissä, missä toisetkin ovat ei sen kummempaa.
Kaverimme ovat toisaalla, et kuulu kavereihimme.
Työpaikkasi entinen työkaveri
Työkaverisi joutuvat olemaan samassa työpaikassa kanssasi, vaikka eivät haluaisikaan.
Opi hoitamaan sinulle annetut tehtäväsi, työkaverisi hoitavat kyllä omansa.
Työnantaja jakaa työt jokaiselle sekä tehtävät, älä sinä kanna huolta toisten hankkeista. Sinä olet vaan siellä töissä, missä toisetkin ovat ei sen kummempaa.
Kaverimme ovat toisaalla, et kuulu kavereihimme.
Työpaikkasi entinen työkaveri
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä työpaikoilla on aina jostain sikinnyt
sellainen/sia loisia, että ne joko varastavat
tai vippailevat toisilta rahaa ym. työssä
käytössä olevia tavaroita.
Varsinkin jos sellainen loinen on saanut
jotenkin manipuloitua työnantajan puolelleen,
valheillaan, voi seitinkutominen jonkin aikaa
onnistuakkin.
Onneksi on liitot olemassa ja niihin kuuluvat
työntekijät voivat hakea sieltä kautta oikeutta
jos työnantajana on höplästävedettävä sekä
likinäköinen ihminen.
Valheella on lyhyet jäljet....sanotaan.
Ainainen rahapula ei ole työkavereiden syy, eikä
heidän elintasonsa pitäsi kuulua kenellekkään
toiselle. Rahapulaa potevan olisi ehkä syytä
ottaa syyniin omat elämäntapansa. Kyllä työstä
saatu palkka yleensä riittää, normaaleille
ihmisille ei tarvitse luukuilla ruinata ja
itkeä kurjuuttaan.
Ja niitä Iisalmessa riittää. Pahimpia ovat hippokraatit, ulkokultaiset, jotka ovat niin siveitä muuten, mutta juodaan hienosti lasista kyykkykännit viinistä. Hyi saatana, mitä paskasakkia.
Juoppo tuskin juo enää omillaan, ei työstäsaatava
palkka riitä viinaan. No, jos on isopalkkainen ei sittenkään täytyy olla ihan tosirikas. Jos tavallinen äitykkä juo joka vapaalla sekä viikonloput, eikä iskää ole olemassakaan (teillä tietämättömillä) rahat ovat loppu, vinitto tsah!
;ottoa vaiko panoa; Mikä eteen, verkot veteen, työkavereita syyttämään ja haukkumaan.
Juoppo on juoppo mutta pitääkö aina meidän toisten maksaa? Milloin viina ja kalja loppuu kaupoista, kysynvaan...niin ja tupakka.
tajusin et toi anne nimi on esimerkkinä nääs meilläpäin sit annee käytetään ihan yleesesti joka paikas esim. jos jostain tyypistä puhutaan ei nimellä. A on aakkosien eka kirjain. ei taida savolaisilla raksuttaa. on niit miähiiki tommottii ku "anne" niist ei vaa puhuta.
@@@@@@A EI KUULE OLE MIELIKUVITUSJUTTU TÄMÄ ANNE@@@ ON KUULE IHAN ANNE JA TUO KUVAUS SOPII SIIHEN MINKÄ MINÄ TUNSIN TAI ENTISENÄ TYÖ"KAVERINA" TUNSIN.
SE VIELÄ ETTÄ HAUKKU MEITÄ TYÖKAVEREITA POMOLLE. H A U K K U I P O M O Y M P Ä R I
P I T Ä J I Ä KAUHEESSA KÄNNISSÄ!
lääkkeet ottamatta vai pääsitkö liian aikaisin pois hoidosta? Hankkiudu hyvä ihminen hoitoon pätevälle psykiatrille. Taisi haukkua ihan aiheesta!
eihän tänäpäivänä osata puhua selvinpäin mistään. aina pitää olla kännissä. ja sitten on sinulla enemmän ja minulla vähemmän akat niitä pahoja työpaikan ilmapiirin sotkijoita. ei siihen psykiatria tarvitse haukutuksi tulleet eikä paremmin pärjäävät VAAN HAUKKUJA L O I N E N JA "JOKKUTOISET".
Kyllä on akkoen alala ahasta:)D
Varmaan kapustat ja luutut lentellöö välillä:))D
Olisiskos sitten kuitenkin sun otettava
ne lääkkeet; Hei mieti vähä, mitä kirjoitat!
Humalainen pomo ja sen kätyri eivät ole
missään työpaikassa luomassa hyvää yhteis-
henkee.
Olet joko tuo kätyri, tai pomo- ilman esimies
koulutusta.
Jos sinäkin olisit joku hoitsu, olisit varmaan tällähetkellä pidätettynä. Täytyy ensin diaknosoida ihminen hoidon tarpeessa olevaksi,sen jälkeen lääkemäärätään, aina sairauden sekä oireiden minimoimiseksi.
Juo vaan viina ja syö tapujas, tai voithan sä sivistääkkin iseäsi, kouluttamalla tai hakeutumalla sua viksumpaan seuraan.
taitaa olla "hukassa"? Jos tuot itseäsi noin vaikeaselkoisesti esille; ei ihme että on vaikeeta välillä.
olis antaa palaute suoraan kyseiselle henkilölle. Mustamaalaat turhan monta Annea, niitä kun riittää.....lapsellista touhua. Et varmaan kelpaa itsekkään kaveriksi muille.
Jos jollekkin tuli omantunnontuskia ottaa opikseen vaikka maine olisi mennyttä. Eikait siinä senkummempaa.
Mahdatko koskaan edes olla tuntenut ketään
annee?!
Oot tainnut vaan kuulla juttuja ja jos vielä
anne on sotkenut siun tai jonkun tuttus
miesjutut niin se selittää kaiken.
Mutta tommonen anne on tosi häijy.
Velka on veli ottaessa, velipoika maksaessa.
taijjat olla akkoen juttuloehin kyrpiintyny mies ja pomokkii vielä. paa akat ojennukseen ja luuttu heelumaan.
"tuaes" paskanveivaaja iski...
ANNE (A-Ö) TAUKKI ON TEKAISTU NIMI ETKÖ SINÄ TOLLO TAJUA MITÄ (AAAAAA - ÖÖÖÖÖ) TARKOITTAA!
nyt tiedät,vai?
Raukat.Teillä menee kaikki aika välienne selvittelyyn työpaikalla ja palkka-asianne jää taka-alalle.Siitähän se naisten palkkakuoppa juuri johtuu.Jatkakaa vaan samaan malliin;)Vai oletko hametta käyttävä mies?
Et oo sitten muka koskaan kuullut miesten paskanjauhantaa. Meilläkin talkkarit/apumiehet seisoo jatkuvasti nurkalla tupakalla juoruamassa. Seläntakana puukotetaan sen kun keretään. Aivan turha naisten porukoita haukkua. Eniten juoruava lauma, mihin olen törmännyt, löytyy paloasemalta. Sellaista toisten asioiden selvittelyn määrää, mitä siellä kuulin, en ole ikinä kuullut missään naisvaltaisessa työpaikassa.
työkaveristaan tai entisestä sellaisesta kirjoittelisi tänne. Joku ohikorva taasen asialla. Minä se olen tätä mieltä tästä asiasta.