Sofia, Kertoisitko "Seitsemän oven"ravintolasta

Nepperi

Tietäisitkö kertoa "seitsemän oven" ravintolasta muutamia seikkoja. Olemme lähdössä mieheni kanssa marraskuussa Barcelonaan viettämään hänen 60-v. syntymäpäiviään, ja pitäisi löytää jokin kiva ruokapaikka syntymäpäivän illaksi. Olemme kuulleet yllämainitusta ravintolasta ja ajattelin olisiko se sopiva tällaiseen juhlintaan? Esim.Pääseekö sinne jonottamatta sisään?(Lauantai-ilta)
Onko ruoka hyvää ja löytyykö listalta myös kasvisruokaa?
Suosittelisitko sinä tätä paikkaa, vai olisiko mielessäsi jotain sopivampaa juhlapaikkaa?

9

1130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sofía

      Koitan ottaa asiasta selvää en ole itse siellä ollut koskaan.

    • ganddalff

      Hakusanoilla "Set Portes" ja "Review" löydät Googlella arvioita. Ravintolan ympäristö ei ainakaan minua innostanut. Sisään emme menneet.

    • Sofía

      Hei taas,

      Näköjään mielipiteitä löytyy monia tästä paikasta, ainakin se on yksi Barcelonan tunnetuimmista paikoista. Ja kuulemma Barcelonan vanhin ravintola. Asiakaskunta sekä paikallisia, että turisteja. Joka ilta on kuulemma pianisti soittamassa tunnelmaa luomassa.

      Tässä e-mail jonka kautta saat varmasti lisätietoja myös englanniksi; [email protected] ja voit ehkä varata jo pöydän.

      Ravintolan oma sivu:
      http://www.7portes.com/ing/index_7portes.htm

      • kuulemma

        taas "Sohvimme" tietous!!!
        Kaikki suomalaiset kystykää tyttöseltä tietoa!
        Hänhän on asunut "barcassa" jopa pari kuukautta!


      • pikkusohvi
        kuulemma kirjoitti:

        taas "Sohvimme" tietous!!!
        Kaikki suomalaiset kystykää tyttöseltä tietoa!
        Hänhän on asunut "barcassa" jopa pari kuukautta!

        emprenyadora?


      • ohvis
        kuulemma kirjoitti:

        taas "Sohvimme" tietous!!!
        Kaikki suomalaiset kystykää tyttöseltä tietoa!
        Hänhän on asunut "barcassa" jopa pari kuukautta!

        Sohvi löysi Internetistä raflan kotisivut. Makeeta!
        On se hienoo, että meillä on maailmalla tommonen tietäjä.


      • iav

        Ihanaa että viitsit ja vaivaudut vastaamaan ihmisten kyselyihin. Älä välitä noista typeristä kommenteista tässä välissä vaan jatka samaa rataa. Toiset vaan on niin mustavalkoisia!


      • Sofía
        iav kirjoitti:

        Ihanaa että viitsit ja vaivaudut vastaamaan ihmisten kyselyihin. Älä välitä noista typeristä kommenteista tässä välissä vaan jatka samaa rataa. Toiset vaan on niin mustavalkoisia!

        Kiitos! :)


      • Jopottelija

        Ihana kun vaivaannut vastailemaan! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4723
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      74
      4521
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      14
      3616
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      136
      3222
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      192
      2938
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      40
      1855
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      74
      1604
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1535
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1311
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      19
      1222
    Aihe