ahdistus,mielialanvaihtelut,yliaktiivisuus

Itselläkin paha olla saati sitten läheisillä kun on moiset vaivat!
ELi ahdistaa ja olen jotenkin yliaktiivinen. Mielialat vaihtelee päivän aikana miten sattuu.(Tosin eroprosessi menoilla.)Voiko tää olla jonkin vitamiinin puutetta? Mistä apua?? Ja kielessänikin on haavaumia---> voisko olla jotain yhteyttä kaikilla oireilla?
7920
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oletko joku teini?

Meinaatkos, että jos joka vaivaan on joku vitasmiinipilleri, joka vie kaikki oireet pois.

Elämä on elämää?

Syötkö E-pillereitä, lääkkeitä tai ...

Syötkös ruokaa?

http://www.mdd.fi/Pages/ravinto.html

Iltalenkillä voisit kipittää lähimpään kirjastoon vaikka lukemaan terveyslehtiä. Myös viimeisimmässä luontaisterveyslehdessä oli jos kaikenlaiseen vaivaan apua ihan ruokavaliomuutoksella.

Eli ei kun lukemaan.

Äänestä
  • Juu ja katsos kun kaikki pitäisi olla suht kunnossa.!! JA en ole teini ja tiedän nuo jutut KYLLÄ! Mutta nyt on jossakin joku muu vika---> vitamiinin imeytymishäiriö tai jotain*??!! Painoindeksi 20,harrastan liikuntaa päivittäin, syön säännöllisesti, mutta silti...

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    Juu ja katsos kun kaikki pitäisi olla suht kunnossa.!! JA en ole teini ja tiedän nuo jutut KYLLÄ! Mutta nyt on jossakin joku muu vika---> vitamiinin imeytymishäiriö tai jotain*??!! Painoindeksi 20,harrastan liikuntaa päivittäin, syön säännöllisesti, mutta silti...

    No mene lääkärille.

    Äänestä

Vielä ei täysin varmistunut, mutta epäily on b12-vitamiinin puutoksesta ainakin? Syön b-ryhmän vitamiineja eli eikö imeydy? Mistä voi johtua? Lääkäri sanoi myös, että tarvitaan todennäköisesti pistoksia lääkkeen antoon, muuten ei imeydy. ELi häh, mitä tämä on?

Äänestä

osta e-epaa ja ota 5kpl vrk niin mieliala tasaantuu äläkä unohda monivitamiini tabuja päivittäin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hormoooonihirviökö kirjoitti:

Itselläkin paha olla saati sitten läheisillä kun on moiset vaivat!
ELi ahdistaa ja olen jotenkin yliaktiivinen. Mielialat vaihtelee päivän aikana miten sattuu.(Tosin eroprosessi menoilla.)Voiko tää olla jonkin vitamiinin puutetta? Mistä apua?? Ja kielessänikin on haavaumia---> voisko olla jotain yhteyttä kaikilla oireilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu