Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Neuvoja ratsastukseen..

Olen niin sanotusti persjalkainen eli jalat lyhyet ku mitkä.. Kun olen mieheni päällä, tuntuu etten voi ratsastaa kunnolla sillä mikäli nousen polvien varaan niin silti muna vielä suurimmaks osaks sisällä..Asiaa ei auta, että mieheni elin ei ole pienimmästä päästä. Osaiskohan jok neuvoa, miten saisin kyseisen asennon nautinnollisemmaksi myös miehelle.. Vaikka olen siis päällä, hän joutuu tekemään suurimman osan töistä.. Ja mikäli olen kyykyssä, jalkalihakset ei kestä loputttomiin.
45889
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tee sellainen kaksiosainen tyyny joka jää miehesi lantion alle, lantion alle jäävä osa on vain pelkkä kangas, kumpaankin päähän tehdään sopivan korkuinen tyyny. Tyynyjen väli on miehesi levyinen, niin se pysyy hyvin paikallaan.
Nautinnollisia ratsastus hetkiä!

Äänestä
  • Jos se asento nyt on niin vaikea niin mitä sitä sitten ylipäätään pitää käyttää, mielikuvitusta peliin.

    Äänestä

Lhytjalkaisena päällä. Ensinnäkin voi yrittää keksiä polvien alle korokkeet, esimerkiksi tukevat tyynyt, lainaa vaikka sohvasta. Vaikka tämä ei poista sitä pulmaa, että kaveri ase on liian pitkä, voi heilua nupin päässä ja kummankin fiilikset ovat aivan mahtavat. Toinen konsti on että hankit sängyn päälle koulun voimistelusalista tutut renkaat tai tangon, riiput siitä niin kyykyssä reidet eivät mene heti hapoille.

Äänestä

Niinhän ne useimmat on, persjalkaisia.
Reisivoimaiset kokeilisi kantapääistuntaa.
Eli kantapäät patjaa vasten, polvet ilmassa. Kenties taaksepäin nojausta tarpeen mukaan. Siittä vain istut isin syliin ja nouset niin ylös, kuin tarvis tai tahdot. Liikkeen pituus vapaasti valittavissasi. Samalla saat sovitettua painetta joko etu- tai takaosaan pimpuraa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-pölö- kirjoitti:

Olen niin sanotusti persjalkainen eli jalat lyhyet ku mitkä.. Kun olen mieheni päällä, tuntuu etten voi ratsastaa kunnolla sillä mikäli nousen polvien varaan niin silti muna vielä suurimmaks osaks sisällä..Asiaa ei auta, että mieheni elin ei ole pienimmästä päästä. Osaiskohan jok neuvoa, miten saisin kyseisen asennon nautinnollisemmaksi myös miehelle.. Vaikka olen siis päällä, hän joutuu tekemään suurimman osan töistä.. Ja mikäli olen kyykyssä, jalkalihakset ei kestä loputttomiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu