BMW 525dA

2800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mainos mainos, mutta ehkä tällä kertaa menee kun oli ok arvostelu.

Äänestä

OK artikkeli mutta vm. -08 mallit ovat saapuneet! 525dA:n kone ei ole muuttunut mutta 520d:n on.
Uutta -08 malleissa on myös aktiiviset niskatuet.

Varmasti yksi parhaista auto-ostoksista tänä syksynä on BMW 520dA Business.
Hinta 56.350,- automaatti 3.290,- eli yhteensä alle 60 k€.
Kattavan vakiovarustuksen lisäksi "kauppa" mallissa on
17" alut RF:llä
Xenonit
Vakionopeudensäädin jarru toiminnolla
Laajennettu automaatti ilmastointi
PDC eli pysäköintitutkat eteen ja taakse

Koneessa on 177 heppaa ja 350 Nm vääntöä. Tehot riittävät enemmän kuin hyvin Suomen oloihin.

Ja ne CO2 päästöt: ilman automaattia 136 g/km!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koeajossa Automafiassa kirjoitti:

http://www.automafia.net/k/2007/bmw525d/bmw525d.php

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu