Tietääkö kukaan saako Twingosta takapenkit pois irrottamalla niiden kiskojen etupäästä ne kaksi mutteria (vai ovatko pultteja) ja vetämällä hieman eteenpäin.
Se kun näyttää näin yksinkertaiselta, mutta olisi kiva tietää onko siellä ehkä jotain vastakappaleita jotka irtoavat ja putoavat, tai muuta yllättävää pulmaa odottamassa.
Isompi ja tasaisempi tavaratila houkuttelee, kun ei ole tarvetta istuttaa ketään sinne taakse.
risto
takapenkki pois?
3
1891
Vastaukset
- pieneen autoon
joo, takapenkin saa pois ne ruuvit irrottamalla, meillä se on aina matkoilla poissa... Tilaa kyllä on ihan kivasti sitten! Melu vain kasvaa jonkin verran.
- vastamutterit
ei tipu.
Kätevä systeemi. - ristolapp
vastamutterit kirjoitti:
ei tipu.
Kätevä systeemi....sehän on esimerkillisen helppo ja kätevä koko takapenkin rakenne. Otin pois ja laitoin poikittaisen kaiteen parin naulausraudan avulla kiinni niihin pultteihin. Kustannus 1,70 E plus vähän rimoja ja oma työ. Eipä kolahda ihan heti jarruttaessa tavarat penkin selkään.
Mutta kyllä se penkki oli painava, vaikka pitäähän sen kestää 2 aikuista kolarissa..
kiitos vastauksista,
risto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1708436KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743874Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603652Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183044Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542775Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211731