Onkos porukka käynyt viime aikoina Tumilla syömässä? Onko ollut perinteistä hyvää ja onko löytynyt yllätyksiä välistä?
Ite oon viime aikoina käynyt satunnaisesti ja kyllä sieltä takuuvarmaa sapuskaa irtoo.. Pari kerrostaloo tullu kans syötyä, mutta ehoton suosikki on Turo`s special. On hyvee ja lähtöö näläkä!
Ite oon viime aikoina käynyt satunnaisesti ja kyllä sieltä takuuvarmaa sapuskaa irtoo.. Pari kerrostaloo tullu kans syötyä, mutta ehoton suosikki on Turo`s special. On hyvee ja lähtöö näläkä!
Vastaukset 10
Vanhimmat
On käyty, ei oo ylläreitä nyt ollu.
Paremmat eväät on ku sillo ennen. On paremmat eväät kun missään kisalla. Enkä tarkota kokoo.
laskeskelin noista "kanta-asiakaskorteista" että toinen kortti on täynnä ja toinen lähes täynnä. Eli parikymmentä kertaa on yhteensä tullut käytyä. Negatiivisia yllätyksiä ei ole ollut. Tumin laittama ruoka on ollut aina loistavaa!!!
annoskoot! semmosella muutamalla eurolla saat todella ison purilaisen, lähtee paljon paremmin nälkä kun mäkin pöperöillä (joiden syönnin jälkeen jos erehdyt pierasemaan nii on taas nälkä).
ainoa miinus on se kun tumi tykkää laittaa suolaa aika paljon kananmunaan :/ ei taida tajuta ettei kananmunaan tarvitsisi edes laittaa sitä kuin hieman koska keltuaises itsessään on suolaa =) siksi aina mainitsen tästä et laittas hiukka vähemmän.
kyllä muuten on neljän tähden paikka ****
Onko tämä joku mainos? Paikka näyttää sellaiselta ettei sillä voi syödä saamatta vatsatautia. Jos joku uskaltaa omalla nimellään kertoa syöneensä Tumin kioskin pöperöitä niin voisin, vaikka uskaltautua maistamaan!
niin sen jälkeen kyllä varmasti loppuu vierailut mäkillä ja hesessä.
En tiedä onko noi aikaisemmat kirjoitukset mainosta tai saman kaverin kirjoittamia kaikki mutta itse voin rehellisesti suositella paikkaa jos nälkä yllättää. Jotkut annokset on aika tyyriitäkin mutta jos osaat valkata oikein niin kyllä pikkurahalla saa nälän pois. Tai sitten sanot vaan Tumille paljonko sulla on budjettia ja mitä annokseen haluaisit. Onnistuu varmasti!
Tumi on loistoäijä!
haluaa niin ei syö ikinä sillä grillällä! Määrä ei korvaa laatua!!!
Eihan kukaan grillille OIKEAA ruokaa mene syömään. Sitä ei grilleillä myydä. Vaan onko Tumilla hyvää grilliruokaa, siitä on kysymys. Eikö muka kenenkään mielestä Tumin pöperöt ole huonoja?
ps. toivottavasti komissaario ei lue tätä.
Noin kymmenen kertaa käynyt ja pakko todeta, että ehdottomasti Varkauden paras grillimesta hinta/laatu suhteella. Persoonallisuudessaan myös tutustumisen arvoinen nähtävyys!