Digi täytenä yllätyksenä ???

Tulikohan digi aika kaikille tv yhtiöillekin täytenä yllätyksenä? Kanavat näkyy miten sattuu, toisilla on tätä ongelmaa, toisilla tota. Eikö näitä olis mitenkään ollu mahdollista testata vaikka muutama kk takaperin. Kukaanhan ei tietenkään ole vastuussa mistään vaan kaikki ongelmat johtuu jostain muusta tekijästä.
5440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ainakaan ole mitään valittamista kaikki toimii hyvin,ei pätki,tekstit toimii ja muutenkin OK,minulla on antenni poxit 4 kpl

Äänestä
  • Jos sun neljä boxia on kaikki erimerkkisiä, niin on tilastollisesti jokseenkin mahdotonta, että kaikki toimivat kunnolla! Varmasti tekstitys mättää jollakin tapaa ainakin kahdessa noista...

    Mulla on kolme erilaista digisovitinta, muuten toimivat kaikki ok, mutta YLE-tekstitys ei toimi yhdessäkään näistä kunnolla. Onneksi tekxti-tv:n kautta saa varmimmin kunnon tekstityksen, eli askel taaksepäin mentiin digi-tv:ssä, kiitos YLE!

    Ja kiitos kaupallisille kanaville, että saan tekstiykset heiltä ilman ongelmia!

    Äänestä

  • että jollakin koko systeemi toimii. Löytyiskö jostain toinen?

    Äänestä

Kyllä TV-yhtiöillekin koko digijuttu näyttää tulleen täytenä yllätyksenä, kun heidän toimitiloissaan käytössä olevista televisioista yli puolesta puuttui vielä 1.9. digisovitin!

Miten kansalaisilta voi vaatia sen enempää?

Tähän näyttää sopivan erittäin hyvin vanha viisaus suutarin lapsen kengistä.

Äänestä
  • Voisiko olla mahdollista, että Yleisradiossakin on kaikkiaan tuhansia televisioita joista osaa ei ole käytetty aikoihin eikä sen vuoksi investoida niihin boksiakaan?

    Itselläni on ollut makkarin televisio lähes tyhjän panttina pari vuotta enkä näillä näkymin aio siihen sovitinta hankkia. Pieni televisio ei siinä ketään tai mitään häiritse ja onpahan valmiina jos vaikka vuoden päästä tekeekin mieli alkaa katsoa sitä ja hankin boksin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Tulikohan digi aika kaikille tv yhtiöillekin täytenä yllätyksenä? Kanavat näkyy miten sattuu, toisilla on tätä ongelmaa, toisilla tota. Eikö näitä olis mitenkään ollu mahdollista testata vaikka muutama kk takaperin. Kukaanhan ei tietenkään ole vastuussa mistään vaan kaikki ongelmat johtuu jostain muusta tekijästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu