Mä yllätyin positiivisesti tästä uudesta "Ihmisen edessä" sinkusta. Voisin jopa harkita levyn ostamista, jos siltä löytyy vastaavaa materiaalia.
Kaunis ääni eikä tytön ulkonäössäkään ole mitään vikaa. Plussaa lisäksi siitä, että laulaa suomeksi.
http://www.myspace.com/jennivartiainen
Kaunis ääni eikä tytön ulkonäössäkään ole mitään vikaa. Plussaa lisäksi siitä, että laulaa suomeksi.
http://www.myspace.com/jennivartiainen
Vastaukset 3
Vanhimmat
Typerää kähinää koko laulu ja musa on nyt jotenkin 'hyvässä huudossa'. Siitä on kaikki tykkäävinään kun nyt kuuluu tollasesta tykätä.
Saa vaan ihmetellä miksi Gimmelinkin aikana Jenniä pidettiin parhaana porukasta ja hänen ääntäkin luonnehdittiin vahvimmaksi? Kyllähän se oli Suski jolta löytyi nämä ominaisuudet..
Jenniä tätä ennen tuli kuultua tuolla Tilkkutäkki-levyllä, ja hyvältä se siinä kuulosti. Nämä nyt kuullut pari kipaletta ovat aika vaisusti laulettuja, ts. niissä ei tarvitse juuri kovin ääntä korottaa. Eli vaikea sanoa että lähteekö ääntä oikeasti vaiko ei.
mutta tuohan on suomalainen versio jostain ulkomaalaisesta. Melodia on ihan sama,et coveri tämäkin;( Jenni panostanut omaan musiikkiin ja halusi keskittyä omaan soolouraan. Parempana laulajana se Gimmelissä tuli. Mä en tykkää näistä tosi oudoista sooloistaan. Liian omaperäinen se tunnotonkin,et ahistamaan alko kun radiosta tuli.