Ollan avovaimoni kanssa muuttamassa Riihimäelle tässä ihan lähiviikkoina. Tai no, minä ensin ja kulta sitten seuraa perässä.
Kaiketi meikäläisiä siellä jossain liikkuu ja tapaa toisiaan? Vai suuntaako kaikki Helsinkiin? Olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, kun aivan uuteen paikkaan olla muuttamassa.
Vinkkejä otetaan vastaan ja toivottavasti kaksi hullua itä-suomalaista otetaan iloisesti vastaan...
Kaiketi meikäläisiä siellä jossain liikkuu ja tapaa toisiaan? Vai suuntaako kaikki Helsinkiin? Olisi kiva tutustua uusiin ihmisiin, kun aivan uuteen paikkaan olla muuttamassa.
Vinkkejä otetaan vastaan ja toivottavasti kaksi hullua itä-suomalaista otetaan iloisesti vastaan...
Vastaukset 13
Vanhimmat
Valitettavan sisäsiittoinen tuppukylä tuo rixu!
Sateenkaarta en ole missään siellä nähnyt,enkä siis sen päästäkään sellaista raflaa löytänyt jossa lepakkokultia löytäisi,tosin ei siellä montaa ravintolaa olekkaan...Jollei ole vuoden aikana kylä kasvanut?
Onnea valitsemallanne tiellä kuitenkin:)
Jkl.Ja tämä on vain ei-paikkakuntalaisen,"vierailevan tähden" mielipide ja kuva ko.kylästä.
Korjatkaa ihmeessä rixulaiset lepikset väärä kuvani:) (Jos teitä on...tällä palstalla.)
Turha tulla. Täällä on kiintiö täynnä. Ei kaivata enään yhtään akkaa meidän naisia naurattamaan eikä varsinkaan itkettämään.
pieni ja kireä.Onko jopa kolme naista kiintiö riihimäellä?Kaks seukkaa ja yks vikittelee jompaakumpaa.
on kuppila, jossa käy monenlaista sakkia istumassa ja joka kerta, kun olen siellä pyörähtänyt, harvakseltaan tosin, niin on l-naisia joukossa näkynyt. siis ehdottomasti papis, mutta vasta klo 23.00 hujakoilla ja rohkeasti vaan kyselemään paikallisesta yöelämästä, moikkailemaan ja tutustumaan ihmisiin. l-naisiahan on jokapuolella, ne pitää vaan löytää ja ajan kanssa löydätte varmasti kivan kaveripiirin itsellenne.
Tämä tyttö muutti Rixusta Helssinkiin kun oli sen verran ahdistava kyläpahanen. En muuttais takasin Rixuun, vaikka joskus tulee siellä porukoilla käytyä. Mutta toisaalta jos ei ole koko ikäänsä siellä asunut niin tuskin se sillon on kovin ahdistava paikka. Pieni paikka, jossa kaikki tuntee toisensa ja kaikenlainen erilaisuus erottuu ja korostuu. Tuntosarvet saa olla koholla, jotta bongaisi sieltä muita (kaappi-)lepakoita.
sä ja sun kulta olette?
tilaa ainakin leppiksille on, ja sitäpaitsi onhan täällä useampikin koska itse olen vapaa mutten vikittele kumpaakaan jostain pariskunnasta
26 ja 23.
Tervetuloa vaan tänne hämäläisten sekaan :D
Mitään varsinaista lepakkosceneä ei riksussa ole tai ei ollut ainakaan kun siellä itse asuin muutama vuosi sitten mutta kyllähän meitä löytää kun pitää silmät auki.
yksi l-mimmi vartin päästä Riksusta, joten löytyy meitä täältä päin, vaiks miten tuppualuetta sateenkaarimeiningin kannalta oiskin.
riihimäen amk:n naispuoliset insinööriopiskelijat on monet lesboja tai ainaki bi:tä
keksit?Ootko päässyt kokeilee niitä?
Heippa! Itse ei ihan Riksusta olla mutta läheltä kyllä. Hyvinkäällä asutaan onnellisesti yhdessä rekistöröityneessä parisuhteessa. Joukkoon vaan rohkeasti!