Osaako joku auttaa Nortonin asennusongelmassa? Latasin asennustiedoston verkosta ostettuani sen. Asennus onnistui normaalisti ja Norton Internet Security –kuvake tuli työpöydälle. Sitten alkoi LiveUpdate ja loppuvaiheessa se jumittuu. Eli siinä missä se hakee päivitykset virustorjuntaan, palomuuriin ja muihin vastaaviin. Se vaan jumittui ja jos sitä ei itse katkaise väkisin tehtävien hallinnasta, niin se lopettaa itsensä about 45 min jälkeen. Se antoi virhe koodin LU1801 itse peruuttaessaan. Kokeilin myös uudemman kerran poistaen välillä Norton Removal Toolsilla asennuksen.
Missä vika voisi olla? Koneella on ollut aiemmin F-securen virustorjunta (en muista oliko myös palomuuri). Lisäksi koneessa on ollut kokeiluversiona Panda ja Nod32. Ja kone herjaa siitä Pandasta jotain, että koneessa oleva Panda ei ole enää voimassa. Sinne on ilmeisesti jäänyt jotain tiedostoja Pandasta. Voiko se aiheuttaa tuommoisen, että Norton ei saa LiveUpdatea tehtyä. Norton tarkisti kyllä asennusvaiheessa ettei laitteistoristiriitoja (tms) ole.
Koneessa käyttiksenä XP Home ja selaimina Mozilla ja IE 7.0. Norton taitaa käyttää LiveUpdatessa tota Exploreria. Voikohan siis IE asetuksissa olla jotain väärin? Yritin Nortonin ohjeista lukea ja jotain siel selitettiin välityspalvelimesta, mutta en oikein hiffannut mitä pitäs tehdä. Ja LiveUpdate kuitenkin toimi lähes loppuun. Edistymispalkista jäi about 3 mm menemättä =)
Vinkkejä mitä tehdä?
Norton Internet Security 2007
asennusongelmia
2
541
Vastaukset
- on siis
kannettava kone, jos sil on jotain merkitystä.
- Joo..
http://www.symantec.com/fi/fi/home_homeoffice/support/index.jsp
Kirjoita tuohon palkkiin se lu... ja hae..
Siellä on tuollainenkin http://www.symantec.com/fi/fi/home_homeoffice/support/cs/contact_cs.jsp
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343986
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51041- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892