Miksi Suomessa on

alettu puhua taantumasta? Yhdysvalloissa sen subrime-kriisin piti olla. Onko jotain jätetty kertomatta?
4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Puhutaanhan täällä taantuman lisäksi mm. hyvinvointivaltiosta, hoitotakuusta, autoveron poistosta, liikenneinfrastuktuurin kunnossapidosta, kansainvälisestä kilpailukyvystä ja joustavista työmarkkinoista.

Vaikka asiasta puhutaan ei sen silti tarvitse olla totta.

Laitatko ajankuluksesi linkin johonkin uutiseen joka mainitsee Suomen olevan menossa taantumaan? Jostain syystä itse en ole huomannut kuin ennusteen 2,8% talouskasvusta vuodelle 2008.

Äänestä

  • Ei taantumasta ole ennenkään uutisissa huudeltu suoraan.

    Äänestä

  • ajatella. kirjoitti:

    Ei taantumasta ole ennenkään uutisissa huudeltu suoraan.

    on ennustettu jo seitsemän vuotta. Ei vaan näy tilastoissa. Siksi monikaan ei ehkä jaksa kuunnella enempää perusteettomia taantumusennusteita, kun asuntokaupan hiljenemistä koskevat uutisetkaan eivät sellaista ennakoi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei pitänyt käydä näin. kirjoitti:

alettu puhua taantumasta? Yhdysvalloissa sen subrime-kriisin piti olla. Onko jotain jätetty kertomatta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu