Hei ja kiitos tästä palstasta teille kaikille, jotka tsemppaatte ihmisiä raittiuteen. Olen itse lätrännyt kaljan kanssa viimeiset neljä vuotta ja havahtunut siihen todellisuuteen, ettei niin voi jatkua. En tunne AA:ta, en Minnesotaa, enkä muitakaan sivustoja, olen löytänyt apuja täältä, kun olen lukenut kirjoituksia. Kiitos palstan sefulle. Minä aloitin saunakaljoittelusta, sitten sikspäkki illassa ja sitten mäyristä nirhaamaan. Ja ossuuskaupastahan sitä saa ja hurisee hummeetiin. Ei oo alkon ripaa tarttenu repiä kun juomaa saa maitokaupastakin. MUTTA nyt kiitti riitti ja aion tämän palstan tuella jatkaa raittiutta tosissani. KIITOS kaikille jotka tsemppaatte ihmisiä täällä.
Kiitos palstasta
Liisukka
6452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kummasti on halua raitistumiseen, kun huomaa, että täältä tosiaan saa tukea. Minäkin tahdon kiittää palstalaisia!
Hyvää vertaistukea on tämäkin ja "kiva" että naisiakin täällä kirjoittelee. Sekin auttaa paljon kun huomaa että aika samanlaisia tarinoita juomishistoriasta on monilla, niin kuin nytkin Liisukan aloitus.
Mutta todellakin kannattaa tutustua muihinkin sivustoihin, tästä palstasta voi jäädä aika yksipuolinen kuva mitä viinakentällä tehdään.
Täällä muita linkkejä:
http://www.terveys2015.fi/linkit-alkoholi.html
palstasta ja täältä saamaansa tukea niin miten sinä kuulut asiaan ? siis muuten kuin häiriköimällä ?
Informaatio ei liene kiellettyä? Todellakin, ei ole olemassa ainoaa oikeata aatetta, muitten kuin yhdenasian ajattelijoitten mielestä.
luin tuosta alempaa viestejäsi. ne onkin jo poistettu. tuo kommenttini perustuu paljolti niihin.
kai muistat mitä kirjoitit ?
"yhdenasian ajattelijoitten mielestä."
tuota kommentoin, että olen ollut yhden asian mies ja se asia on pillu. ja pullo myöhemmin.
nyt maailmaan mahtuu paljon muutakin.
tyhmyydelle ja tahalliselle typeryydelle minä olen vihainen. nuo asiat vaativat kantajakseen ihmisiä.