Aika kiinnostava dokumentti ihmisen alkuperästä. Dokumentissa mm. kerrotaan, että ihmisrotu olisi miljoonia vuosia vanha, sekä että Antarktis oli ennen ollut jäätön, mutta maapallon asennon/navan paikan muuttuessa olisi jäätynyt pienessä ajassa.
http://paranormaaliblogi.wordpress.com/2007/09/05/ihmisen-mysteerinen-alkupera/
Ihmisen Mysteerinen Alkuperä
3
817
Vastaukset
- Aritta
Ihminen on tosiaan vanhempi kuin 6000 vuotta. Maapallolla on ollut useita sivilisaatioita jotka kuitenkin ovat tuhonneet itsensä tavalla tai toisella. Ja maapallo on muuttanut asentoa muutaman kerran myös. Se ei tietenkään ole terveellistä maan päällä asuville.
- :::
ihmisen kaltaisten kädellisten olemassaolosta ulottuvat 4 miljoonan vuoden taakse. Homo Sapiens Sapiens on ollut rotuna olemassa n. 130 000 vuotta.
Ihmisen mysteeristä alkuperää kutsutaan myös nimellä "evoluutio".- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18228999/ihmisen-devoluutio-ja-ihmiskunnan-tuntematon-historia--kirjat
"Ihmiskunnan tuntemattomassa historiassa esitetty hypoteesi on hämmästyttävä uutuudellaan...... On kunnia-asia, että olet esittänyt yksityiskohtaisimmat todisteet todistaaksesi asiasi. Me kaikki - puhun niistä meistä, jotka ovat yrittäneet soveltaa tieteellisiä menetelmiä saatavilla olevaan arkeologiseen aineistoon - tiesimme etukäteen lopputuloksen, mutta kukaan meistä ei ole pystynyt esittämään yhtä laajoja todisteita kuin te."
Gene Hunt, Louisianan arkeologisten kaivausten yhdistyksen puheenjohtaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1082264- 841975
- 531566
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai501506- 1531476
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481384Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441314Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1111128
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251084