Lääkäri levitti AIDSia

Oliko se AIDSia levittävä lääkäri HOMO? Tietääkö kukaan tarkemmin... Eikös AIDSin levittäminen oo rikollista. Ja vielä lääkäriltä
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä en ainakaan ole kuullut tällaisesta, ja sitäpaitsi AIDS:ia "ei pysty" levittämään. Se mikä seksuaalisessa kanssakäymisessä leviää on HI-virus, joka lopulta johtaa AIDS:siin. Ja eihän sitä kaiketi saisi "levittää", mutta ei tartunnan saaneilta henkilöiltä saa seksiäkään estää. Pitäisi vain seksikumppanin tajuta, että kondomin käyttö on paikallaan, mikäli ei voi olla 100% varma, että onko toinen "puhdas"-

Äänestä

Niin, provohan tämä taitaa olla, mutta vastaanpa silti. Asiasta en ole koskaan kuullutkaan, mutta sen haluan korjata, ettei AIDS tai HIV ole homojen tauti. Nykyään sen useimmiten saa ihan heterolta ja taitaapa nuilla huumeruiskuloillakin olla suurempi osuus asiaan. Että sinällään sitten niin.

Jostain muuten joskus luin, että HIV-tartunnoista ei saa tehdä mitään jälkikartotusta (siis sitä, että keltä se on saatu ja miten se on sitten levinnyt muihin) kuten muista seksitaudeista tehdään. Outoa sinällään, mutta minkäs teet, kun päättäjät on niin halunneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oliko se............. kirjoitti:

Oliko se AIDSia levittävä lääkäri HOMO? Tietääkö kukaan tarkemmin... Eikös AIDSin levittäminen oo rikollista. Ja vielä lääkäriltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu