Hei miltä siellä mun syksy näyttää?Näätkö rinnalleni ketään?kiitos
luluk
yökukku
3359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lapsia koskeviin kyselyihin en yleensä tietyistä henk.koht, syistä vastaa. Jos et tahdo lapsia, niin huolehdi ehkäisystä. Ei ole mikään pakko hankkia lapsia tällaiseen maailmaan vain siksi , että se kuuluisi jotenkin tehdä niin.
Joskus uskoin lasten päättävän minne tulevat, mutten enää. Koska miten selitettäisiin kauheat kärsimykset ja insestit ym.
Lapsi taitaa olla biologinen tuotos , jolle ihminen opettaa omia tapojaan.?? Vaikuttaako rankalta?
Minulla itsellä on maailman ihanin lapsi enkä vaihtaisi häntä mihinkään milloinkaan.
Päätä itse, mutta nauti nyt vapaudesta ja kehitä itseäsi...
yst. luluk
Minä joka esiinnyn nimellä LULUK EN OLE VASTANNUT TÄHÄN. JOKU ON KÄYTTÄNYT NIMIMERKKIÄNI ENKÄ ENÄÄ VASTAA KYSYMYKSIIN.
AITO LULUK
Miksi menet vastaamaan puolestani, ja vielä noin tyhmästi, en koskaan kehu lapsiani tuolla tapaa, halusitko painaa minua maanrakoon vai mikä tässä onkaan takana, et edes tiedä montako lasta minulla on vai mitä? Onko itsetuntosi niin heikko että käytät toisen nimimerkkiaä? Vai oletko peräti kateellinen jostain? Kyllä tämä ei ole oikein rehellisen ihmisen toimintaa. No nytpä sait yhden joka vastaa ja ottaa kaiken rehellisesti esiin lähtemään täältä, sillä on inhottavaa lukea tuollaista soopaa omissa nimissäni. Toivon että saat elämääsi onnea ja muista maailmankaikkeus vastaa niin kuin sinne huudetaan.
yst. lulu