eli, nyt kuukauden verran olen alkanut pelkäämään pimeää. kaikki lähti siitä kun luin kaksplus lehden sivuilta erään kirjoittajan tarinaa yliluonnollisista juttuista ja siihen useammat olivat vastanneet ja kertoneet omat kokemuksensa. nämä jutut jäi hiukan tonne alitajuntaa mutta kerran juttelin mun tuttavan kanssa hän kertoi kuinka oli pelännyt yksin ollessaan kotona kun hänen miehensä ja lapsensa olivat reissussa. nämä jutut jäivät elämään mieliin että aloin tarkkaavaisesti kuuntelemaan yöllä kaikki risahdukset. kaiken huipuksi tuntui jossain vaiheessa kuin jokin kylmä tuulahdus kävi vieressä ja kirjaimellisesti menin kananlihalle ja verhot heilu. jumankekka että olin saada sydärin. sitten kun valot sammutin niin kaikki huonekalut esineet "vääristyivät" eli aloin kuvittelemaan niistä kaikenlaista. mun viime yö oli sitä että valot laitoin päälle, kiinni, yritin lukea, kävin vessassa, yritin katsoa telkkaria, jne ja tälläsiä öitä on sattunut sitten useampia... mutta vasta joskus 4-5 välillä yöllä sain unen päästä kiinni ja aamulla 7 aikaan ylös ja lapsi viemään tarhaan. ei todellakaan ole normaalia vai alanko jo seota?
itkinkin jopa kun pelotti... vissiin alkanut pirraan tosissaan.
itkinkin jopa kun pelotti... vissiin alkanut pirraan tosissaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos ufot ja muut vastaavat asiat,ovat ainoita joita maailmassa pelkäät,luottaessasi samalla kaikkeen muuhun.En puolestani luota mihinkään maailmassa,mutta en ole myöskään kaikkea tyrmäämässä ensimmäisenä.Jokaisen järki on luotu itsensä tarpeihiin etupäässä ja käytettäköön myös näin mielestäni.
Jos ufot ja muut vastaavat asiat,ovat ainoita joita maailmassa pelkäät,luottaessasi samalla kaikkeen muuhun.En puolestani luota mihinkään maailmassa,mutta en ole myöskään kaikkea tyrmäämässä ensimmäisenä.Jokaisen järki on luotu itsensä tarpeihiin etupäässä ja käytettäköön myös näin mielestäni.
Sinulla on tietysti vilkas mielikuvitus, ja ne ovat ihmisen omat aivot jotka luovat kaikkea vääristymiä mielessä. Et suinkaan vaan juo kahvia ennen nukkamaan menoa, kofeiini pahentaa pelkoja, jännitystä ja masennusta l. kannattaa vaihtaa mietoon teehen. Älä pidä liian pitkiä syömisvälejä, sillä jos verensokeri pääsee laskemaan se lisää kaikkia ed. mainittuja as., leipä on hyvä välipala. Aspiriini vie pois liiallista kiihtymystä aivoissa. Ja jos tilanne pahenee pitää mennä terkkariin ja pyytää lähete mielenterveystoimistoon. Mutta tässä hätäapua.
Älä käytä mitään, mikä kiihottaa hermostoa liikaa.
Olet ilmeisesti liikaa stressannut itseäsi.
Rakas ystävä! Älä pelkää pimeää. Omasta kokemuksestani voin kertoa,että olen ollut aivan samanlainen nuorempana. Nyt Olen 50v. ja näen kaikki asiat
uudessa valossa! Nukuin nuorempana valot päällä ja radio soi vieressäni hiljaa. Tuntui turvalliselta kun kuuli jutustelua.Mutta nyt olen löytänyt" uuden
elämän" tämän tavallisen arkielämän rinnalle,ja ne kulkevat sovussa päivät ja yöt. Tuntemasi viileät virtaukset ovat enkeleitä"oppaitasi",jotka näin huomauttavat lähelläsi olosta.ÄLÄ siis pelkää pimeää
ja "outoja" tuntemuksia,vaan ota ne luonnollisina tapahtumina vastaa. "Oppaasi" tuovat aina ja ainoastaan hyvää!!!!!!!
Uskon omien kokemusteni kautta Ylempiin yhteyksiin,EIKÄ kukaan koskaan kykene niitä minulta pois viemään !Jos haluat voit kirjoitella minulle, niin haluan auttaa Sinua ymmärtämään kirjoitukseni.