netti on toiminut tähän asti ongelmitta, mutta nyt tänä aamuna se on katkeilut vähän väliä. modeemista sammuu kaapeli ja netti sivut ei aukene. teenkö vikailmoituksen vai hajosiko koneesta joku osa?
nyt pätkii ja pahasti
kruusi
4582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tarkista ennen vikailmoitusta että antenni kaapeli on toimiva ja että pistoke on oikein päin seinässä. sillä jos operaattori toteaa tämän virheen niin lasku tulee perässä se on saletti.
minun on hyvin vaikea vaihtaa kaapelia kun on näitä jatkokappaleita niin paljon. keskellä kaapelia on yksi reititin josta erkanee kaapelit kolmeen huoneeseen ja sitä ei voida vaihtaa ilman talonyhtiön lupaa. jos pistoke on seinässä väärin päin niin eihän se vika silloin minun ole vaan talonyhtiön kun ovat asennus vaiheessa laittaneet sen väärin. mistä muuten tietää että se on väärinpäin?
olen kovin ymmällään sinun reitittemestäsi. toivotaan että talonyhtiö vaihtaa sen sillä ei keskellä kaapelia saa olla mitään mikä jakaa tai estää kaapeli singnaalin tulon modeemiin.
sen jälkeen kun talontyhtiö on poistanut reitittimen ja tarkistanut että onko pistoke väärinpäin niin käy sitten netti sivuilla
http://f-secure.fi
talonyhtiön osakas tulee käymään iltapäivällä ja tarkistamaan asian. jos en kerran saa käyttää reititntä niin millä konstilla jaan kaapelit sitten eri huoneisiin?