Uusi levy vahvistaa "sadan vuoden päästäkin"-levystä alkaneen Eppujen alamäen olevan tosi asia ja pysyvä olotila.
Myyhän levy taas isoja lukuja mutta kait pojat ovat suosiolla laskeneet taiteellista rimaa keskittyen rahastukseen.
Nämä kaksi viimeistä levyä olisi saanut jäädä julkaisematta.
Kait se on vain vaikea tunnustaa että on takki tyhjä...
Myyhän levy taas isoja lukuja mutta kait pojat ovat suosiolla laskeneet taiteellista rimaa keskittyen rahastukseen.
Nämä kaksi viimeistä levyä olisi saanut jäädä julkaisematta.
Kait se on vain vaikea tunnustaa että on takki tyhjä...
Vastaukset 5
Vanhimmat
No Syvään päähän menee uuteen suuntaan. Ja aika raikkaasti. Täytyy nostaa hattua äijille, että ovat rohjenneet tehdä mitä huvittaa. Moni ei tee. Cry Baby, Laulu jää pystyyn ja Kun valot tulee vastaan ovat hienoja, rouheita rockbiisejä.
Oon Henkan kanssa osittain samaa mieltä että uusi suunta edelliseen verrattuna on löytynyt, onneksi! Mutta noista mainitsemistasi biiseistä ei kyllä rouheita rokkibiisejä ole muut kuin Cry baby.. no toki Laulu jää pystyyn- biisissä on se rokkiriffi mutta muilta osinhan tsibale on täyttä poppia höystettynä ällöillä taustalauluilla. Ja "Valot"- biisihän on hidas tunnelmapala!
Parhaita rockvetoja levyllä edustavat biisit: Haistakoov veen ja Lennä mun luo.
levystä "Kahdeksas ihme" ja nyt ollaan toivottavasti siellä laakson pohjalla. Erittäin lievää nousua edellisestä levystä.
Siihen loppui rock ja alkoi iskelmäpop. Ei ole Eput tuon jälkeen kiinnostaneet.
Jaa. No sitten kannattaa ostaa Yön uusin levy. ;)
Niin noh, ei "vanhojen koirien" kuten Eput ja Yö yms. kannata opetella enää uusia temppuja. Nykyinen kaava kun toimii ja myy hyvin. Ja voihan olla, että bändien pojat ovat myös ihan oikeesti tyytyväisiä biiseihinsä. Sitä paitsi "jokainen aamu synnyttää Yön".Eli sekään bändi ei hajoa koskaan.
Itse pidän molemmista.