TV-luvat pois!

olis kaikista paras,jos koko suomen kansa sanois TV-luvan irti!mitähän sit tapahtuis?ei saksassakaan ole TV-lupaa!
7893
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sen jälkeen katsellaan pelkkiä amerikkalaisia roskasarjoja mainosrahoitteisilta kanavilta, mitä nyt sitten ehkä vähän tosi-tv:tä ja sensaatiouutisia seassa. Mutta sehän sopii meille oikein hyvin, pääasia ettei tarvi tv-lupaa maksaa.

Ja btw mun mielestä tv-luvan voisi siirtää maksettavaksi verotuksessa.

Äänestä

Ei TV-maksua ole olemassa!!
Ihmiset maksaa, kun ne pelkää jotain keksittyä juttua!!!
Ne on propagandan uhreja...

ZZzzzzzzzzz

Äänestä

Käyttäkää järkeänne hieman! Jos TV:n omistaa, on mielekkäämpää maksaa tv-maksua, kuin että maksaa tietokoneen omistamisesta tietokoneveroa tai laajakaistaveroa. Tietokoneella kun on muutakin käyttöä kuin nettitv:n tiirailu, tv:llä taas ei juuri muuta tehdä. Jos pelkästään dvd:tä haluaa tsiigailla niin kannattaa hommata sellanen monitori jossa ei ole mitään viritintä, esim. kannettava dvd-soitin, niissä on monitori ja dvd-soitin samassa.

Minä en ainakaan halua mitään saksan tyylistä veroa tänne! Vois olla että kansa nousiskin siitä vasta kapinaan.

Äänestä
  • Montako kanavaa Saksassa näkyy. Siihen nähden Suomen TV-vero/kanava on sikamaisen hintainen

    Äänestä

  • Ettei nuo verot ole kohta meilläklin, johan niitä on vähän ehdoteltukin.

    Äänestä

  • Tollasesta en ole kuulutkaan. Ihan hullu meininki siellä saksassa. Ei suomeen mitään tietokoneveroja KIITOS!! o_o''

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kypsä kirjoitti:

olis kaikista paras,jos koko suomen kansa sanois TV-luvan irti!mitähän sit tapahtuis?ei saksassakaan ole TV-lupaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu