Skandaali levynjulkkarissa

Levyn salaus sössittiin näemmä...aiai...
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/43225.shtml
42114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ymmärrän kyllä, että on kiire jos on vaan 5 hemmöö töissä. Mutta miten se auttaa, että osa vietiin postiin jo maanantaina. Eikö varastoon muka mahtunut 200 pakettia samaan aikaan? Vai eikö 5 henkea olisi ehtinyt niitä tiistaina viedä postiin?

Äänestä
  • Eikö niillä ollut varastotilaa...luulisi, ettei paketit niin paljon tilaa vie...tosin mistä sitä tietää.

    Äänestä

Voi kamalaa! Joku sai levyn päivää ennen. Nyt jumalauta äkkiä kaikki eduskuntatalolle pitämään mielenosoitusta ja juoksemaan ympyrää ja kaakattamaan.

MITÄ VÄLIÄ?

On vissiin ollu Aamulehdessä vähän hiljainen uutispäivä?

Äänestä
  • mitään merkitystä mulle ole, mutta ihmetyttää tommonen yritystoiminta jossa sopimuksia rikotaan fiilispohjalta.

    Tietty isomi haloo olis noussu, jos ne olis tullu tilaajille päivän myöhässä. Eli ilmeisesti suojeltu omaa perää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolmikärki kirjoitti:

Levyn salaus sössittiin näemmä...aiai...
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/43225.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu