Tuomas kertoi IS:ssa uuden levynteon maksaneen 800.000 ekeä. Sanoi että pankrotti on lähellä, jollei menesty. Paljoko Annettelle loppujenlopuks maksetaan. Hikiset villasukka- ja Aino-tossurahat, vai.Niinku mummolleen. Halpaa, kohtalaisen hyvä laatu, muttei priima, tekee vastaanottajan mukavalle mielelle, muttei saa reagoimaan rajusti. En tosin tiedä, onko Holopaisella mummoa.
800.000/CD
konkurssiin?
5498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Once hyvä kun ei tarvinnu tehdä levyä velaksi, kuten monet muut bändit. Siinä loppusumma oli mukana kaksi viedeoo joista on näyetty vasta yksi. Dark Passion Play tulee myymään enemmän yksikään aikaisemmin. Anette Olzon on yksi viidestä bändinjäsenestä ja hän saa saman kun muutkin...kertoi Holopainen.
Asutko jossain tynnyrissä josta putkahdat yöllä ulos, koska et tiedä koko asiasta mitään..kaikki on kirjoitettu sen seittemän kertaa noissa lehdissä.
Ihmettelen, kun Holopainen on nykyään aina IS:n lööpeissä asiantuntijana ja kertomassa, minkä maailmanympärimatkasta tai Tarjalle lähetetystä joulukortista tai mummosta tms.
Onks Iltiksellä ja Holopaisella joku sopimus. Ukko on pysyny koko elämänsä pimennossa ja nyt yks kaks, se on naama palstalla ainakin kerran viikossa vaikkei mitään asiaakaan ole. Onkohan Tumpille iskeny paniikki.
Anettelle villasukat jalkaan ja kuppi kuumaa kaakaota kouraan. Ja tirehtööri Holopaiselle saldoa pankkitilille. Ansaitusti.
Ja meille DPP levyhyllyyn. Ansaitusti.
-Everyboy wins! (myös M.Cabuli)
Miten Holopaisen mummo liittyy Nightwish keskusteluun?
se orkesteri siellä abbeyroadilla maksaa mansikoita...videot makso sen 300 ja cd 500 järkyttävä määrä massia. ooootellaaan sitä byebye videoooo