Miehen hiivan hoito??

Hei!

Minulla oli hiiva ja sain siihen lääkekuurin, mutta entäs mies? Hoitaja ei osannut sanoa, että pitäisikö hänetkin hoitaa.
1246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

molemmat noita alemman linkin bakteereja.
...
Lactobacillus Asidophilus bakteeri häätää hiivan. Syökää noita alemman linkin jotain mhb-tuotetta vähintään 4kk-tarvittaessa pitempäänkin. Ja voit nopeuttaa hiivan häätöä ostamalla apteekista emättimeen laitettavaa mhb-tuotetta- http://www.polarpharma.fi/ecovaq1.htm
...

Tässä kolme vaikutukseltaan tärkeintä bakteeria:
1.(1.)***Lactobacillus asidophilus.
-Elää normaalisti ohutsuolessa-TÄRKEIN PROBIOOTTINEN BAKTEERI-Kykenee estämään haitallisten BAKTEERIEN ja HIIVOJEN !!!!!!!!!!! lisääntymistä-Vähentää kolesterolin imeytymistä-Helpottaa maitosokerin imeytymistä-Korjaa suoliston mikrobiflooraa antibioottihoidon jälkeen.

2.(2.)***Lactobacillus bulgaricus. (Ps tämä on Bulgarialaisten pitkän'iän bakteeri-josta nimikin).
-Säätelee immuunijärjestelmän toimintaa-Vaikuttaa rasva'aineenvaihduntaan-Alentaa veren kolesterolitasoja-Tuottaa luonnollisia atibioottisesti vaikuttavia aineita-Estää haitallisten mikrobien lisääntymistä suolessa.

3.(7.)***Bifidobacterium.
-Ohutsuolen alaosan tärkein bakteeri-Tehostaa ruuansulatusjärjestelmän toimintaa-Tuottaa maitohappoa ja etikkahappoa-Säätelee immuunijärjestelmää ja rasva'ainevaihduntaa-Vähentää kolesterolin imeytymistä-Estää haitallisten bakteerien kiinnittymistä ja kasvua limakalvoilla-Estää haitallisten amiinien imeytymistä.
...

Usein kuulee sanottavan, että maitohappobakteerit eivät auttaneet, vaan jopa lisäsi ongelmia! Näin todellakin on mikäli syö VÄÄRÄÄ bakteerikantaa!!!
Tuotteesta on löydyttävä vähintään tärkein bakteeri: Lactobacillus asidophilus!!! Näitä probioottisia bakteereja on syötävä VÄHINTÄÄN 5miljardia bakteeria/vrk!!!
Tuotteiden erilaisuudesta varmaankin kertoo paljon se, että ainoastaan 6'tuotetta-15'tuotteesta PÄÄSI listalle:

http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Maitohappobakteeri

Muuten, ei ole ihme kun hoitsu ei tiennyt, kun kaikki lääkäritkään ei tiedä VIELÄ näitä bakteerikuvioita!

Jotta ymmärrät miksi hoidetaan bakteereilla, niin terveestä emättimestä löytyy näitä bakteereja noin 20g!!! Kun hiivatulehdus iskee, niin nimen'omaan Lactobacillus Asidophilus-bakteerista on silloin pula.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä-77 kirjoitti:

Hei!

Minulla oli hiiva ja sain siihen lääkekuurin, mutta entäs mies? Hoitaja ei osannut sanoa, että pitäisikö hänetkin hoitaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu