5 tölkkiä on vitsi

- Mulla on kolme mennyt jo, Kadi päivitteli, kun juomia oli ollut tarjolla puolentoista tunnin ajan.

hajoo pää mä olisin tossa ajassa huitassu jo mäyräkoiran ja lisää menisi pitkin iltaa reippaasti niin miksi noita kiusataan antamalla joku kämänen 5 tölkkiä mistä ei ole mitään muuta ku haittaa?
7603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ihan oikein on. Paskaako tota kaljaa kittaa. On niitä parempiakin aineita kurkkuun kulauttaa. Mutta parasta on se naisen mehu.

Äänestä

"Helvetin iso vitsi" ! Toi sun juttus ei ole oikeestaan mikään ylpeilyn aihe...pikemminkin se todistaa,että olet idiootti ja jatkaessasi tuohon malliin,yhä idiootimmaksi muutut... :(

Surullista...

Äänestä
  • moniko suomalainen joka juhlii hakee 5 tölkkiä kaljaa?niin ei kukaan ei edes lapsukaiset mehudiskoissa juonu noin vähää silloin ku oltiin villiä ja nuoria.moni ihminen vetäsee helposti mäyräkoiran saunassa tai leffaa katsoessa ja menee aamulla töihin ja jos oikeen haluaa ottaa vaatii se monta koiraa ja väkeviä yhdelle ihmiselle.

    Äänestä

"Öööh! Paljonkos se nyt on pulloina se 5 tölkkiä. Hmm, olisko kuus? ..vähän yli kuus!"

Siteerasin vain talon älykkäitä asukkaita ja niiden laskupäätä.

Epätietoisille tiedoksi, että 5 puolen litran tölkkiä on 2 ja puoli litraa. Sixpackissa on kuusi kolmasosalitran pulloa eli 2 litraa. Pulloina 5 tölkkiä on siis 7 ja puoli pulloa.

Äänestä
  • Yksi keskiolutpullo vastaa yhtä ravintola-annosta (40 cl) alkoholia, esim. Kossu-Jaffa.

    Asukkaille tarjotaan siis alkoholimääränä mitattuna keskimäärin noin 7 ja puoli paukkua/henkilö.

    Äänestä

alkoholisti ja kuolet maksakirroosiin ennemmin tai myöhemmin.

Äänestä
  • avaa silmät apina niin huomaat että jos joku juhlii siinä menee vähä enemmän ku pari tölkkiä kyllä sen tuut huomaan ku kasvat omasta huoneesta pihalle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helvetin iso vitsi kirjoitti:

- Mulla on kolme mennyt jo, Kadi päivitteli, kun juomia oli ollut tarjolla puolentoista tunnin ajan.

hajoo pää mä olisin tossa ajassa huitassu jo mäyräkoiran ja lisää menisi pitkin iltaa reippaasti niin miksi noita kiusataan antamalla joku kämänen 5 tölkkiä mistä ei ole mitään muuta ku haittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu