Ollaan menossa joulukuun alussa-07 Mauritiukselle hotelli Verandaan. Minua kiinnostaisi onko hotellissa ystävällinen palvelu ja millainen ranta hotellilla on? Olen lukenut netistä negatiivista palautetta palvelusta? Kaikki tieto Mauritiuksesta kiinnostaisi:)
Veranda hotelli Grand Baie
6
2651
Vastaukset
- sekin
vähän on , että niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan, henkilökunta elää suurelta osin tipeillä, joten ne kannattaa muistaa kun palvelu on asiallista, euron-parin tippi tekee ihmeitä palvelulle
- Matkalainen
Palvelu hotellissa on asiallista ja ystävällistä, ei moittimista. Tippi pitää maksaa respan luona olevaan lippaaseen, kertynyt sisältö jaetaan henkilökunnan kesken tasan. Mauritiuksella ei henkilökohtaisia tippejä periaatteesta anneta (suositus matkailijoille). Ranta on ok, joskin välillä paikkoja makoiluun liian vähän, riippuen hotellin asukkaiden määrästä. Yks miinus paikasta (pienessä kylässä => ei nähtävyyksiä, pienet tie / vilkas liikenne, mut taksilla pääsee kätevästi liikkumaan. Kun ottaa taksin kannatee maksaa paikallisella rahalla (tulee halvemmaksi). Taksimatkat joskus aika ressaavia, sillä ajavat kaikki Taxfree kaupat läpi eli kuskit saavat rahaa kun tuovat niihin asiakkaita samoin ruokapaikat. Hotelin taksit parhaita! HYVÄÄ MATKAA
- Mauritiukselle
Samaan hotelliin ( Veranda Grand Baie ) ollaan joulukuussa kolmeksi viikoksi menossa. Minkäs verran tuolla pitää tippiä päivittäin antaa että pysyy palvelu hyvänä? Onkos hotellilla jotain nettimahdollisuutta?
- Siru
Kiitos vastauksesta!
Kiva kuulla että hotellissa on ystävällinen palvelu ja ranta ok.Varmasti koko paikka on näkemisen arvoinen:) - Suomeen palannut
Mauritiukselle kirjoitti:
Samaan hotelliin ( Veranda Grand Baie ) ollaan joulukuussa kolmeksi viikoksi menossa. Minkäs verran tuolla pitää tippiä päivittäin antaa että pysyy palvelu hyvänä? Onkos hotellilla jotain nettimahdollisuutta?
Laitataan nyt tuon Mauritiuksen reissumme kuvagallerian osoite tämänkin otsikon alle kun siellä kerran on paljon kuvia Veranda Grand Baie Hotellista jossa sen kolme viikkoa majailimme. Mukava hotelli oli vaikka tähtiä ei olekaan kuin kolme.
http://www.kalliojarvi.net/mauritius
Hotellin kautta netti olisi ollut niin kallis (650 Rupiaa (noin 16 Euroa)/tunti) että tuli käytyä netissä vain muutamaan kertaan pikaisesti sähköpostit vilkaisemassa Super U -hypermarketin yhteydessä olleessa nettikahvilassa. Siellä netissä käynti maksoi 45 Rupiaa (noin 1 Euro)/15 min ja seuraavat jaksot olisivat olleet halvempia. - Siru
Suomeen palannut kirjoitti:
Laitataan nyt tuon Mauritiuksen reissumme kuvagallerian osoite tämänkin otsikon alle kun siellä kerran on paljon kuvia Veranda Grand Baie Hotellista jossa sen kolme viikkoa majailimme. Mukava hotelli oli vaikka tähtiä ei olekaan kuin kolme.
http://www.kalliojarvi.net/mauritius
Hotellin kautta netti olisi ollut niin kallis (650 Rupiaa (noin 16 Euroa)/tunti) että tuli käytyä netissä vain muutamaan kertaan pikaisesti sähköpostit vilkaisemassa Super U -hypermarketin yhteydessä olleessa nettikahvilassa. Siellä netissä käynti maksoi 45 Rupiaa (noin 1 Euro)/15 min ja seuraavat jaksot olisivat olleet halvempia.Heippa!
Kiitos kuvista, ne oli tosi hyviä!
Lähdettiin viikko ennen teitä pois Verandasta ja annoit myös minulle teidän nettiosoitteen mistä noita kuvia löytyy, joten kiitos siitä. Tuollaisista kuvista on paljon iloa Mauritiukselle menijöille, niinkuin on iloa jo siellä olleillekin:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15210997
- 525250
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452463- 302153
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311270Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351196Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317902