Kävin viime vuonna kutsunnoissa ja hain lykkäystä opiskelun takia, olin sillon ammattikoulun toisella joten mulla on vielä ainakin tämä vuos jäljellä.. Tarviiko mun mennä tänä syksynä kutsuntoihin jos hain viime vuonna sitä lykkäystä? Itellä ei mitään muistikuvaa pitääkö.
Lykkäyksestä
opiskelija..
3751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos sulle on tullut postista kutsuntakuulutus niin pittäähän sitä. Otat uuen opiskelutodistuksen koulusta niin ne lykkää sitä taas, ellet jo viime vuonna lykänny valmiiksi 2 vuotta jollon sua ei tänä vuonna kaiken järjen mukaan kutsuntoihin kaipailla :D
Sulle tulee postissa lappu jossa kysytään mihin haluut mennä, ja annetaan kuukausi aikaa päättää, jos et lähetä sitä lappua, niin tulee kirjattu kirje jossa sut pakotetaan johknin rangaistuksen uhalla
Olis muutenkin mennyt ohi koko tilaisuus, olin 100 varma että ne on perjantaina klo 9 mutta ne olikin jo keskiviikkona.. Eli oo pollareita käyny eikä mitään lappua tullu vielä.. Kattotaan mitä käy..